przepuklina krążka m/k L4/L5

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
mil 91
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2016, o 09:59

przepuklina krążka m/k L4/L5

Post autor: mil 91 »

Witam :)

Od polowy października walczę z hmm rwa kulszowa ? a dokładniej z przepuklina.. zrobiłam TK kręgosłupa odcinka ledzwiowo -krzyżowego.. napisze wynik badan >>

OPIS:
Odmiana rozwojowa - lewostronna sakralizacja L5 z utworzeniami dodatkowego stawu pomiędzy lewym wyrostkiem bocznym a kością krzyżowa.
Przestrzenie międzykręgowe L1/L2 , L2/L3 , L3/L4 prawidłowe, bez cech wypuklenia sie tarczy do kanału kręgowego i ucisku na korzenie. Zarys worka oponowego prawidłowy. Struktura kostna kręgów bez zmian patologicznych.
Na poziomie przestrzeni miedzykregowej L4/L5 centralnie i na lewo wypuklanie sie krążka międzykręgowego do kanału, do 7,5 mm, ze zwezeniem lewego zachylka bocznego i otworu m/k , z uciskiem korzeni nerwowych. Stenoza kanalu kregowego na tym poziomie z polem powierzchni miedzywiezadlowym 1,9 cm2 (norma 2,5cm2)
Tylko-lewoboczna przepuklina krążka m/k L4/L5.

Na poziomie przestrzeni miedzykregowej L5/S1 bez wypuklenia sie krazka do kanalu kregowego, poza tym j.w.
Szpary stawow krzyzowo-biodrowych bez zmian.
Tkanki miekkie okolokregoslupowe w zakresie bez zmian.

bralam juz zastrzyki>> migamme, nivalin, depo medron, tabletki, duzo tego bylo ostatnio sirdalud chodziłam na rehabilitacje gdzie mi nastawiał i NIC nadal jest bol do lewej nogi... nie jest on jakis mega ale odczuwam go caly czas praktycznie a szczegolnie przy jakims wysilku... Lekarz powiedzia ze na 90 % operacja, od ktorej szczerze mowiac sie wystrzegam i probuje wszystkiego.. :( Mam 24 lata i nie chce miec jakis komplikacji pooperacyjnych w tym wieku ;/

PROSZE O JAKIES RADY!!!
dimedicus

Re: przepuklina krążka m/k L4/L5

Post autor: dimedicus »

W mojej ocenie pozostaje tylko leczenie (na tym etapie) farmakologiczne i niefarmakologiczne(fizjoterapia)
I od razu zaznaczę z miernymi efektami. Niestety ale przed operacją nie ucieknie pani,będzie z czasem coraz gorzej. To tylko kwestia czasu.
mil 91
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2016, o 09:59

Re: przepuklina krążka m/k L4/L5

Post autor: mil 91 »

Badanie bylo wykonane w listopadzie.. od tamtej pory nie ma poprawy ani po leczeniu farmakologicznym ani po fizjoterapii. Caly czas czuje ucisk na ten nerw ktory niestety ucieka do nogi... Ale chciałam wypróbować wszystkich metod oprócz operacji.. ale chyba nie mam wyjścia. (chyba ze jest jakaś metoda o której nie wiem ? )
Na czym polega taka operacja?? Ile trwa po niej dojście do siebie ??
dimedicus

Re: przepuklina krążka m/k L4/L5

Post autor: dimedicus »

Nie orientuje się jaką metodę przyjmie neurochirurg,sądzę że raczej nukleoplastykę lędźwiową a że jest to tylko na jednym poziomie L4-L5 więc sam zabieg ok 30 minut w znieczuleniu miejscowym przez odparowanie jadra zmiany(to tak w ogólnym uproszczonym skrócie) ustąpienie objawów max ok 14 dni.
Przy dobrych układach w ten sam dzień można wrócić do domu ostatecznie następny.
Jednak co do metody jak zaznaczyłem,zdecyduje lekarza też zależy od warunków w szpitalu(sprzętu)
mil 91
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2016, o 09:59

Re: przepuklina krążka m/k L4/L5

Post autor: mil 91 »

Dziekuje za odpowiedz <brawo>
No nic.. przekonam sie na wlasnej skórze jak to jest. I sie podzielę doświadczeniem 8-)
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post