Imigran (sumatryptan).Ostre napady migreny.

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Imigran (sumatryptan).Ostre napady migreny.

Post autor: admin. med. »

Postać: iniekcje , tabletki powlekane , czopki doodbytnicze , aerozol do nosa

Dawkowanie: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki -doustnie. Iniekcje - podskórnie z użyciem autoiniektora. Nie podawać dożylnie. Czopki - doodbytniczo. Aerozol do nosa - zawartość 1 dozownika jest podawana do jednego nozdrza. Preparat należy przyjmować możliwie szybko po rozpoczęciu napadu migrenowego. Jeśli objawy napadu migreny nie ustąpią po zastosowaniu pierwszej dawki, przyjęcie drugiej dawki podczas tego samego napadu jest niecelowe. W przypadku nawrotu objawów można przyjąć kolejne dawki leku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne: Po podaniu drogą doustną mogą wystąpić nudności, wymioty, uczucie gorąca, mrowienia, napięcia lub ucisku w klatce piersiowej, uczucie ociężałości, słabości, zmęczenia, wypieki, zawroty głowy, senność. Po wstrzyknięciu objawy miejscowe: najczęściej przemijający ból w miejscu wstrzyknięcia, uczucie pieczenia, miejscowy obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie, krwawienie z miejsca podania. Objawy ogólne po wstrzyknięciu i zastosowaniu czopków: ból, uczucie mrowienia,gorąca, ociężałości, napięcia lub ucisku w różnych częściach ciała, w tym w klatce piersiowej i gardle, zaczerwienienie twarzy, zawroty głowy, uczucie zmęczenia i senność, przejściowe podwyższenie ciśnienia krwi i ból w klatce piersiowej, nudności i wymioty, podwójne widzenie, oczopląs, mroczki, zaburzenia pola widzenia. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości o różnym nasileniu od zmian skórnych do rzadkich przypadków wstrząsu. Po zastosowaniu aerozolu mogą wystąpić objawy miejscowe: lekkie, przemijające podrażnienie lub uczucie pieczenia w nosie lub gardle oraz krwawienie z nosa. Objawy ogólne jak w przypadku iniekcji i czopków doodbytniczych. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Występująca po zastosowaniu leku senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na sumatriptan lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca, chorobę naczyń obwodowych, nadciśnienie tętnicze, choroby wątroby i/lub nerek, padaczkę, uszkodzenie mózgu. Gdy przyjmujesz ergotaminę lub jej pochodne, leki przeciwdepresyjne, sole litu, sulfonamidy, preparaty dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży można stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. W okresie 24 godzin od przyjęcia leku nie należy karmić piersią.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post