Czerwony obrzęk nosa

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
misiek
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2015, o 21:28

Czerwony obrzęk nosa

Post autor: misiek »

Witam, ponad rok temu z dnia na dzień na moim nosie pojawiła się ogromna czerwona plama, która po naciśnięciu sprawia bol ale również wtedy zdaje się blednac. Ten obrzęk początkowo był tylko na nosie a po jakimś czasie przeniósł się również pod oko. Bardzo proszę o pomoc, jak to wyleczyć. Byłam już u kilku specjalistów, jednak wszystkie dotychczasowe kremy i mascie (również sterydowe) nie pomogły. Jakiś czas przed wystąpieniem tego okropnego obrzęku zostalam uderzona w nos (leciała mi krew,) czy to mogło być przyczyną jego powstania? Czy może jest to jakas reakcja alergiczna? Bardzo proszę o pomoc co to jest i jak to wyleczyć bo przyznam że nie potrafię z tym normalnie funkcjonować, unikam kontaktu z ludźmi, wstydze się i brzydze swoim wyglądem :(
Pozdrawiam
Załączniki
IMG_8006.JPG
IMG_8006.JPG (62.06 KiB) Przejrzano 1634 razy
dimedicus

Re: Czerwony obrzęk nosa

Post autor: dimedicus »

Nie jest to od uderzenia a raczej stan zapalny.Jak podejrzewam przy dotyku jest twardawe zgrubienie.
Czy próbowano robić ciepłe okłady i stosować pastę cynkową (nie maść)
misiek
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2015, o 21:28

Re: Czerwony obrzęk nosa

Post autor: misiek »

Dokładnie tak, przy naciskaniu czuć, że zaczerwieniony obszar jest twardszy, jak również z czasem pojawiły się widoczne pęknięte naczynka na samej górze noska.
Używałam Novate krem, Belogent krem, Reparil żel i Elocom maść. Okłady i pasta cynkowa nie były przeze mnie stosowane ale jeżeli jest jakaś szansa na wyleczenie od razu idę zakupić pastę.
P.s. Dodatkowo jedna z Pań dermatolog patrząc na ten obrzęk za pomocą dermatoskopu powiedziała, że znajduje się tam mnóstwo maleńkich, popękanych naczynek (cała sieć) po czym dwa razy odbyłam zabieg zamykania naczynek za pomocą lasera.
Meneus

Re: Czerwony obrzęk nosa

Post autor: Meneus »

Naczynka są popękane, gdyż jest obrzęk.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post