Gospodarka wapniowa - prosba o rade

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
elios
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2016, o 10:45

Gospodarka wapniowa - prosba o rade

Post autor: elios »

Witam,
Otoz mam nastepujacy problem. Diagnozowalem sie ze wzgledu na bardzo silne, ograniczajace normalne sie poruszanie, bole stawow kolanowych oraz kosci dlugich - szczegolnie ramiennych. Dodam, ze jestem mezczyzna, mam 24 lata.
W szeregu przeprowadzonych juz badan stwierodzono: podwyzszony nieznacznie (do 80) poziom PTH, podwyzszony poziom Ca we krwi (do 10,7), obnizony poziom fosforu we krwi (do 2,47), podwyzszone wydalanie wapnia z moczem, zaawansowana osteomalacje(prawie 3 odchylenia standardowe) przy prawidlowej budowie kosci (brak osteoprozy czy nawet osteopenii). USG i scyntygrafia przytaczyc daja wynik negatywny, przeciwciala na celiakie ujemne, CRP (miedzy 0,02 - 1,00),
Z dodatkowych innych badan, nie wiem czy majacych powiazanie i wplyw na to co opisuje powyzej. Stwierdzono u mnie także kamice nerkowa oraz przewlekle odmiedniczkowe zaplaenie nerek, kamica obustronna (liczne drobne kamyki, lacznie 5 o wielkosci do 5mm, szczwianowo-wpaniowe), kreatynina niceo ponad gorna kreska (1,15), obnizony poziom HDL (do 35, przy prawidlowych innych parametrach cholesterolu), przy badaniu USG przytarczyc stwierdzono takze obecnosc torbieli bocznej szyii o tresci niejednorodnej, wielkosc taczycy znacznie ponizej normy (polowa normalnej wielkosci), TSH 2,50,
To z takich rzeczy, ktore gdzies tam nie sa takie jak powinny.
I pytanie do jakiesjes orientujacej sie temacie osoby. Poki co rzaden z lekarzy nie bardzo wie jak lub nie chce mi pomoc. Kosci wciaz mnie bola - bo to zasadniczy przeszkadzajcy mi problem, poza tym ew. ogromne pragnienie. Ten bol na prawde utrudnia mi zycie, czasami nie moge nawet reki w gore podniesc, albo mam problem z powstaniem z pozycji siedzacej. Podejrzewam ze to wina osteomalacji. Zadaen lekarz nie wie od czego sa odchylenia od normy, gdyz sa zbyt male na nadczynnosc przytarczyc, poza tym scyntygrafia wyszla negatywnie. Czy ktos ma jakis pomysl, rade? Bede wdzieczny, bo juz nie wiem gdzie sie udac i co brac aby objawy ustapily, a wyniki wrocily do normy?
Z gory dziekuje za pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post