Prosze o poradę

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
sami2111
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2015, o 14:32

Prosze o poradę

Post autor: sami2111 »

Mam 17 lat, 197 cm wzrostu, staram sie profesjonalnie grać w piłke nożną :). Od jakiegoś czasu czuje silne bóle na plecach, szczególnie w prawej części jak i w lewej troche słabsze, różnie to odczuwałem, dokładnie na dole w części krzyżowo lędzwiowej. Najczesciej bóle występowały po treningach jak również po wf od około 5 miesięcy (poczatku listopada. Wraz z występowaniem bólu prawa noga zaczynała mi sztywniec szczególnie w czesci udowej z przodu. Brałem tabletki przeciwbólowe i na poczatku działały aż z czasem moj organizm (tak mysle) sie do nich przyzwyczaił wiec nie za bardzo pomagały. Tak wiec w ostatnich dniach poszedłem do lekarza, pani Doktor dała mi skierowanie na przeswietlenie a tam okazało się ze mam "lewoboczne wygięcie oraz pogłębienie fizjologicznej lordozy. Spina aperta S/1. Zwężenie szpary m/k L5/S1. Przerazilem sie wiec poszedlem raz jeszcze do rodzinnej i tam dowiedzialem sie ze nie wyglada to za ciekawie i z pewnoscia powinienem miec jakas rechabilitacje (zadnych szczegółów) ale ja zaleci mi specjalista. Dostałem skierowanie do ortopedy. W rejestracji dowiedziałem sie ze terminy są dopiero na 6 czerwca wiec do tego czasu boje sie iż te dolegliwosci z kazdym treningiem jak i wysilkiem fizycznym (bywam na siłowni) moze mi sie konkretnie pogorszyc a nie chce marnowac sobie zdrowia w tak młodym wieku. Planuje isc do lekarza prywatnego ale na to trzeba miec pieniadze a za bardzo ich nie mam chodz wiem ze na zdrowiu nie powinno sie oszczędzac. Co sądzicie o tej diagnozie, czy to jest grozne w tak młodym wieku i czy nadal moge chodzic na treningi. Co radzicie a propo rechabilitacji i moich dalszych treningów? Może powinienem wykonywac jakies odpowiednie do poprawy stanu pleców cwiczenia , (rozciąganie)czy moze jakas inna forma rechabilitacji, masaże, pływanie (podobno swietnie wzmacnia plecy).
carboczar

Re: Prosze o poradę

Post autor: carboczar »

Piłkę nożną raczej bym odradzał zwłaszcza że po meczu dolegliwości bólowe się nasilają, problemy z kręgosłupem mogą też wynikać z za szybkiego rośnięcia, zwężenie szpary m/k siłownia też obciąża kręgosłup także też bym sobie odpuścił. Zajrzyj jeszcze do poradni rehabilitacyjnej (potrzebne skierowanie) być może tam będą krótsze terminy tam powinni dać ci skierowanie na ćwiczenia i fizykoterapię. Basen też jest wskazany, najlepiej znajdź takie miejsce gdzie zajęcia prowadzone są z instruktorem, pokaże ci jakimi stylami najlepiej pływać.
sami2111
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2015, o 14:32

Re: Prosze o poradę

Post autor: sami2111 »

dziękuje za porade, na pewno sie do niej zastosuję :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post