Przyczyny i leczenie odmiedniczkowego zapalenie nerek

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
admin. med.

Przyczyny i leczenie odmiedniczkowego zapalenie nerek

Post autor: admin. med. »

Nerki jest to parzysty narząd, który stanowi podstawę układu wydalniczego. Leży w jamie brzusznej w przestrzeni zaotrzewnowej. Znajdują się one u każdego człowieka po obu stronach kręgosłupa za żołądkiem i pod wątrobą. Umieszczone są na wysokości ostatnich kręgów piersiowych i trzech pierwszych kręgów lędźwiowych.

Mówiąc na temat nerek, należy powiedzieć, że występuje bardzo wiele chorób, które z nimi są związane. Najczęściej popularne, to: kłębuszkowe zapalenie nerek, stwardnienie tętniczek nerkowych, kamica moczowa, zapalenie pęcherza moczowego, oraz odmiedniczkowe zapalenie nerek. To ostatnie jest jedną z najcięższych i najbardziej niebezpiecznych chorób. Czym się więc ono charakteryzuje? Jakie są jego objawy?

Odmiedniczkowe zapalenie nerek - przyczyny

Odmiedniczkowe zapalenie nerek spowodowane jest przez bakterie E. coli lub inne. Może mieć ostry, jak również i przewlekły charakter. Ten stan chorobowy w fazie ostrej powstaje przez to, że w nerce występowały blizny po nie leczonym lub zbyt późno podjętym ostrym odmiedniczkowym zapaleniu nerek. Choroba ta może prowadzić do przewlekłej niewydolności nerek.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek - objawy

Objawy, które mogą świadczyć o tym, że chory ma do czynienia z tego typu chorobą, to: ból w lędźwiach, który promieniuje aż do samych pachwin. Początkowo jest do zniesienia, później jednak staje się tak silny, że ciężko jest normalnie i prawidłowo funkcjonować. Kolejnym objawem jest gorączka powyżej 37-38 stopni Celsjusza, dreszcze, wymioty i nudności. Bardzo ważnym i istotnym objawem jest również parcie na pęcherz moczowy z pieczeniem i bólem występującym w trakcie oddawania moczu. Może pojawić się również mocz z domieszką krwi lub kłaczkami. Chory na tą chorobą, czuje się osłabiony i ma do tego ciągłe bóle głowy.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek - leczenie

Jeżeli chodzi o leczenie tego staniu rzeczy, można to robić poprzez kurację antybiotykową i picie dużej ilości wody, których celem jest wypłukanie bakterii z układu moczowego. Leczenie może trwać latami i należy z pewnością uzbroić się w cierpliwość, jeśli chce się wyleczyć z tego i normalnie, prawidłowo funkcjonować.

Zaleca się przy tego typu chorobie picie soku żurawinowego, który idealnie wpływa na polepszenie stanu zdrowia. Poza tym nie ma specjalnej diety, którą chory musiałby stosować. Tak samo nie ma również jakiś przeciwwskazań, które mówią, że chory musi ograniczyć aktywność ruchową.

Nie jest to choroba, którą można lekceważyć, którą można leczyć wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Jeśli wie się, że jest to właśnie ten konkretny stan chorobowy, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, który dla danej osoby zastosuje odpowiednie leczenie, pozwalające jak najszybciej zapobiec dalszemu rozwojowi bakterii, które w układzie moczowym się pojawiają.

Pamiętajmy, że nerki są bardzo ważnym narządem, który odpowiada za filtrowanie krwi i usuwanie z niej niepotrzebnych, często toksycznych substancji, także poprzez drogi moczowe - właśnie one umożliwiają usunięcie ich z organizmu. Jeśli nasze zdrowie jest dla nas ważne, dbajmy o nie pod każdym względem.
źródło:.megapedia.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post