RANIBERL MAX na dolegliwości żołądkowe, zgagę

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

RANIBERL MAX na dolegliwości żołądkowe, zgagę

Post autor: Asystentka »

RANIBERL MAX to lek łagodzący dolegliwości żołądkowe. Działa na bazie ranitydyny, która odpowiada za ograniczenie produkcji kwasu żołądkowego. Należy do grupy antagonistów receptora histaminowego H2.

Skład:
1 tabl. zawiera: 167 mg chlorowodorku ranitydyny co odpowiada 150 mg ranitydyny.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Dzięki zawartemu w nim chlorowodorkowi ranitydyny jest kompetencyjnym antagonistą receptorów histaminowych H1. Blokuje produkcję HCl w żołądku (podstawowe oraz stymulowane np. z histaminą). Ranitydyna powoduje zmniejszenie produkcji pepsyny oraz w nieznacznym stopniu ogranicza objętość soku żołądkowego. Po zastosowaniu doustnym najwyższe stężenie substancji czynnej obserwowane jest w osoczu po upływie blisko 1,25-3h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- marskość wątroby z nadciśnieniem wrotnym

Wskazania:
Preparat należy stosować podczas symptomatycznej kuracji leczniczej dolegliwości żołądkowych (niestrawności, zgagi, nadkwasoty, bólów w nadbrzuszu), które nie mają związku z chorobą organiczną przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:
Stosować doustnie. Zaleca się przyjmowanie 1 tabl./24h podczas jedzenia lub po jego spożyciu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 tabl./24h (po 1 tabl. rano i wieczorem).
Załączniki
RANIBERL-MAX.jpg
RANIBERL-MAX.jpg (5.15 KiB) Przejrzano 679 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post