Rehabilitacje przed operacjami i po operacjach

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
admin. med.

Rehabilitacje przed operacjami i po operacjach

Post autor: admin. med. » 19 cze 2016, o 08:38

REHABILITACJA PRZEDOPERACYJNA I POOPERACYJNA

Prowadzimy rehabilitację przedoperacyjną, która ma na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie obrzęku i stanu zapalnego, przywrócenie pełnego zakresu ruchu w stawie oraz zwiększenie siły i masy mięśniowej. Rehabilitacja obejmuje również naukę chodu o kulach na terenie płaskim i po schodach w przypadku planowanych zabiegów chirurgicznych w obrębie kończyn dolnych. Przygotowanie pacjenta do planowanego zabiegu operacyjnego jest niezwykle istotne, ponieważ w znacznym stopniu przyspieszy fizjoterapię pooperacyjną i ułatwi powrót do sprawności po zabiegu.
Rehabilitacja pooperacyjna to kompleksowa opieka, która powinna zostać podjęta jak najszybciej po operacji chirurgicznej. W pierwszym etapie polega na łagodzeniu dolegliwości bólowych, obrzęku, ochronie operowanego miejsca, modelowaniu i uelastycznieniu tworzącej się blizny oraz na stopniowym uruchamianiu i przywracaniu zakresu ruchu. W kolejnych etapach kładzie się nacisk na osiągnięcie pełnego zakresu ruchu w stawie, budowaniu masy i siły mięśniowej, a także na łagodzeniu istniejących dolegliwości bólowych. Końcowym etapem jest trening, którego celem jest powrót do normalnej aktywności fizycznej i sportu.
w zakresie:

rekonstrukcji przedniego więzadła krzyżowego (ACL)
rekonstrukcji tylnego więzadła krzyżowego (PCL)
rekonstrukcji przyśrodkowego więzadła pobocznego (MCL)
usunięciu łąkotki (meniscektomia)
zabiegach na chrząstce stawowej
operacji uwolnienia troczka bocznego
endoprotezie stawu kolanowego
usunięciu torbieli podkolanowej (torbiel Bakera)
endoprotezie stawu biodrowego
rekonstrukcji bocznego kompleksu więzadłowego stawu skokowego
zabiegach operacyjnych na kręgosłupie

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post