Rusza kontrola w porodówkach i oddziałach dla noworodków

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Rusza kontrola w porodówkach i oddziałach dla noworodków

Post autor: Asystentka »

Łódzkie: rusza kontrola w porodówkach i oddziałach dla noworodków
W czwartek (3 listopada) ma rozpocząć się wielka kontrola w oddziałach ginekologiczno-położniczych i dla noworodków w Łódzkiem. To efekt spotkania wiceministra zdrowia Marka Tombarkiewicza z pacjentkami prywatnego szpitala Pro Familia w Łodzi i pracownikami NFZ.

Jak podaje Dziennik Łódzki, do spotkania doszło po protestach pacjentek prywatnego szpitala Pro Familia w Łodzi. Placówka działa od ponad roku i od samego początku stara się, by Fundusz ogłosił konkurs na ginekologię, położnictwo i opiekę nad noworodkami. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ twierdzi, że pacjenci mają odpowiedni dostęp do tego rodzaju świadczeń, dlatego nie ma potrzeby ogłaszania dodatkowego konkursu.

Marek Tomabrkiewicz, wiceminister zdrowia poinformował o decyzji dotyczącej kontroli we wszystkich oddziałach ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych przez pracowników Centrali NFZ. Kontrola będzie trwała ok. 2 tygodni. Konsultantom krajowym z dziedziny ginekologii, położnictwa i neonatologii zostało zlecone wydanie opinii na temat warunków i dostępu do świadczeń w tych zakresach.

Pojawienie się nowej placówki na rynku nie oznacza, że NFZ musi ogłosić konkurs. Wyniki kontroli dadzą odpowiedź na pytania związane z kontraktowaniem - mówił wiceminister zdrowia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post