Serlopitant – nadzieją w leczeniu świerzbiączki guzkowatej

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Serlopitant – nadzieją w leczeniu świerzbiączki guzkowatej

Post autor: Asystentka »

Trwają badania kliniczne nad skutecznością leku serlopitant w leczeniu trudnej w diagnozowaniu i leczeniu choroby – świerzbiączki guzkowatej. Lek ten działa na receptor neurokininowy 1, czyi receptor dla substancji P.
Świerzbiączka guzkowata może pojawić się w każdym wieku, szczególnie jednak dotyka ona osób w średnim i starszym wieku. Nie ma jednoznacznie zidentyfikowanych przyczyn tej dolegliwości, zwraca się uwagę na przewlekłe choroby nerek oraz atopowe choroby skóry.

Podstawowymi lekami stosowanymi w leczeniu świądu są leki przeciwhistaminowe, jednak nie dają one spodziewanych efektów i nie niwelują świądu. Podstawowym receptorem biorącym udział w transmisji świądu jest NK1. W randomizowanych badaniach prowadzonychw Niemczech wśród 127 pacjentów dotkniętych ta chorobą, którym podawano doustnie serlopitant (5 mg) w ciągu 8 tygodni okazało się, że objawy świądu były mniejsze, a jego intensywność przebiegu uległa obniżeniu. Ponadto pacjenci z atopowymi predyspozycjami uzyskiwali lepsze efekty w leczeniu świądu. Była to druga faza badań tego leku, obecnie poszukuje się pacjentów do trzeciej fazy badań.
Załączniki
swierzbiaczka-guzkowata.jpg
swierzbiaczka-guzkowata.jpg (9.98 KiB) Przejrzano 693 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post