Serologia

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Serologia

Post autor: Damian_ »

Witam, Mam takie trochę nietypowe pytanie i mam nadzieje, ze dostanę zrozumienie. A więc do meritum : od jakiegoś czasu choruje na nerwice lękową, boję się o swoje zdrowie, toteż często się kontroluje (zapewne hipohondryczne podłoże). Miałem ostatnio taka sytuacje, mianowicie : wyciąłem sobie kurzajkę w pewnym miejscu ciała, używając do tego obcinacza do paznokci, uprzednio owe miejsce ciała oraz obcinacz zdezynfekowałem octeniseptem, a dwa tygodnie wcześniej obcinacz polałem wódka też w celach dezynfekcyjnych. Obcinacz był nowy, użyłem go do obciecia paznokci może ze 3 razy. Owy obcinacz kupiłem w kiosku, tylko sprzedawca podał mi go luzem, bez opakowania, przy czym od zakupu do chwili obecnej leżał on w szufladzie z jakiś dobry ponad miesiac (oczywiście nie wliczając obcinania paznokci) i tu włącza się moja hipochondria: czy możliwe jest abym czymś się zakazil podczas tego zabiegu? Np hiv albo hcv? Mój mózg dopisał sobie ideologię, ze facet lub ktoś inny mógł używać tych cążek. Slyszalem, że hcv na przedmiotach może bytowac nawet kilka tygodni, a martwi mnie fakt, że ten Pan z kiosku sprzedał mi obcinacz luzem, który był niezapakowany :/ przy wycinaniu kurzajki było dużo mojej krwi, z którą obcinacz miał kontakt. Czy powinienem panikować czy mogę spać spokojnie? Proszę o potraktowanie poważnie mojego pytania i o szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.
Czy tu bylo jakiekolwiek ryzyko?

I jeszcze jedno pytanie : czy zażywanie antydepresantu ssri sertagen, którego substancja czynną jest sertralina moze fałszować wyniki testów na hcv i hiv?

Prosze o dosadną odpowiedź w moim temacie bo juz odchodzę od zmysłów, proszę.

Dziękuję.
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Re: Serologia

Post autor: Damian_ »

Odpowie mi ktoś na mój temat? Prosze...
Meneus

Re: Serologia

Post autor: Meneus »

Odpowiadamy po pracy i kiedy mamy czas.
Na 1 pytanie odpowiedź jest; nie mogło dojść do zakażenia HIV czy HCV
2 pytanie dot: antydepresantu ssri sertagen, którego substancja czynną jest sertralina moze fałszować wyniki testów na hcv i hiv?
odp.nie ma wpływu.
ODPOWIEDZ