Sklepiki zaserwują drożdżówkę radziwiłłówkę

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Sklepiki zaserwują drożdżówkę radziwiłłówkę

Post autor: admin. med. »

Na cześć ministra szkolne sklepiki zaserwują drożdżówkę radziwiłłówkę
Drożdżówki wrócą do sklepików szkolnych, ale bez cukru. Zamiast niego będzie bezcukrowy farsz w różnych smakach. Piekarze tak są zachwyceni tym pomysłem, że chcą ochrzcić produkt nazwiskiem ministra zdrowia, który popiera pomysł.

- Obecny minister zdrowia profesjonalnie podszedł do tematu. Dlatego chcemy nazwać drożdżówkę od jego nazwiska - mówi Bronisław Wesołowski, prezes zarządu Rady Promocji Żywności Prozdrowotnej przy Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego (SITSpoż).

Chodzi o to, żeby cukier w produktach sprzedawanych w szkolnych sklepikach zastąpić owocowym farszem, w których zamiast cukru będą wykorzystane winogrona. To pomysł SITSpoż na to, by sprostać wymogom, jakie drożdżówkom przeznaczonym do sprzedaży w sklepikach szkolnych postawiło rozporządzenie ministra zdrowia przyjęte jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Jabłkowe i porzeczkowe farsze do drożdżówek to tylko niektóre z propozycji. Prace są zaawansowane, ruszyły próby. Piekarze zrzeszeni w stowarzyszeniu testują, czy lepiej sprawdzi się wersja z nadzieniem dodanym przed, czy już po wypieku. Opracowana przez nich receptura zostanie udostępniona wszystkim piekarniom.

Warto również dodać, że minister edukacji Anna Zalewska na antenie RMF FM zapowiedziała, że chce dużych zmian w regulacjach. Rozwiązania wprowadzone przez poprzedników określiła jako ”idiotyczne” i przekonywała, że zaproponuje zmianę ustawy.

Jednak jeszcze jako posłanka Zalewska głosowała za wprowadzeniem obecnych rozwiązań. Teraz widzi w nich błędy. - Pod hasłem zdrowej żywności doprowadziliśmy do absolutnej katastrofy żywieniowej w szkołach i przedszkolach plus do likwidacji małych i średnich przedsiębiorców - argumentowała powody wprowadzenia zmian. Jeszcze w tym miesiącu miałyby się odbyć pierwsze spotkania na ten temat.

Czytaj: gazetaprawna.pl/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post