Suprasorb F Opatrunek foliowy

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Suprasorb F Opatrunek foliowy

Post autor: admin. med. »

Suprasorb F stanowi przeźroczystą ochronę. Folia poliuretanowa, oddychająca i elastyczna zapewnia optymalne wilgotne środowisko w procesie gojenia, oraz wymianę gazową i regulację temperatury. Suprasorb F jest nieprzepuszczalny dla płynów i chroni ranę przed dostępem zanieczyszczeń z zewnątrz. Dzięki swojej transparentności ułatwia kontrolę rany. Suprasorb F jest elastyczny, cienki, wytrzymały i bardzo prosty w aplikacji.

Suprasorb F jest odporny na działanie środków dezynfekujących zawierających alkohol, jod i octenidynę. Stanowi skuteczną ochronę przed wpływami środowiska zewnętrznego, nie ulega zniszczeniu w czasie kąpieli lub natrysku. Jest dostępny w wersji opatrunku sterylnego i w wersji niesterylnego opatrunku w rolce.

Optymalne gojenie
Prosta aplikacja
Wysoki komfort noszenia- elastyczny i dobrze przylega do rany
Optymalna kontrola rany

Zastosowanie Suprasorb F - Opatrunek foliowy

Suprasorb F może być stosowany w ranach słabosączących, powierzchownych i niezainfekowanych w fazie naskórkowania, np. owrzodzenia różnego pochodzenia (żylne, tętnicze), oparzenia 2-go stopnia, miejsca pobrania skóry do przeszczepu, rany pooperacyjne, otarcia. Suprasorb F może być stosowany jako opatrunek wtórny w ranach zakażonych, w połączeniu ze stosowaną terapią przeciwbakteryjną.
Sposób użycia Suprasorb F - Opatrunek foliowy

Zmiana opatrunku po ocenie stanu rany przez lekarza prowadzącego leczenie, w zależności od stopnia wysięku i opatrunku pierwotnego, najpóźniej po 5-7 dniach.
Załączniki
SUPRASORB.jpg
SUPRASORB.jpg (10.25 KiB) Przejrzano 640 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post