Tarczyca

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
AdelaSlowik
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2018, o 14:12

Tarczyca

Post autor: AdelaSlowik » 14 gru 2018, o 14:21

Witam,

Mam 27 lat i od 7 lat leczę się na depresję i zaburzenia odżywiania. Mój organizm ma bardzo wysoką tolerancję na leki i nic nie pomaga. Lekarka poradziła mi, żebym przebadała się pod kątem Hashimoto bo mam wszystkie objawy - ciągłe zmęczenie, brak koncentracji, suchą skórę, suche włosy, senność po posiłku, ciężkie stany depresyjne i pół roku temu zupełnie bez powodu (nie zmieniałam diety, nie zmniejszyłam aktywności) przytyłam 12 kg. Od pół roku nie mogę schudnąć. Próbowałam wielu diet i aktywności fizycznych. Jako osoba z zaburzeniami odżywiania potrafiłam schudnąć bardzo szybko. Teraz nic nie działa. Wracając do tarczycy - poniżej przedstawiam wyniki badań:

TSH - 1,420 (Norma 0,270 do 4,200)
FT4 - 1,26 (Norma 0,93 do 1,700)
Anty TPO - 9,85 (Norma 0,00 do 34)

Czytałam (ja wiem, czytanie internetów nie jest najlepszym pomysłem), że sama obecność anty TPO świadczy o tym, że coś jest nie tak.

Bardzo proszę o informację, czy powinnam iść do lekarza z tymi wynikami.
Mam traumę, bo już nie raz zostałam wyśmiana przez lekarzy przez stres związany z odchyleniami od normy w wynikach i trochę się boje iść z wynikami świadczącymi o normie.

marikakosa

Re: Tarczyca

Post autor: marikakosa » 24 sty 2019, o 20:55

Badania wyglądają na dobre więc nie masz czego się obawiać. Możesz na wizycie wykonać dodatkowe jeśli lekarz zdecyduje się na inne leczenie. Miewasz bóle w okolicach szyi bądź karku? Przyjmujesz jakieś leki?

wiolettapozioma
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2019, o 09:31

Re: Tarczyca

Post autor: wiolettapozioma » 8 kwie 2019, o 09:38

W tej sytuacji polecam Panią endokrynolog z kliniki [mod]. Jednego dnia zemdlałam czekając na przystanku autobusowym. Od tak, po prostu. Nikt nie wiedział w czym rzecz, po prześwietleniu internetu podejrzewałam chorobe tarczycy. Martwiłam się i chciałam dowiedzieć się, o co dokładnie chodzi. Umówiłam się jak najszybciej na wizytę lekarską - nie musiałam długo czekać. Przyjęła mnie znakomita doktor K. Wykryto hashimoto. Pani doktor przepisała mi wszystko to, co konieczne. Opowiedziała mi o samej chorobie i o sposobie dbania o moje zdrowie. Prawdziwa specjalistka, posiadała szeroką wiedzę oraz doświadczenie. Byłam mile zaskoczona jak szybko przebiegła diagnoza. Doktor K. prowadzi mnie do dziś, co pół roku widujemy się na spotkaniach kontrolnych. Jestem bardzo zadowolona.

AldonaMala
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2019, o 10:46

Re: Tarczyca

Post autor: AldonaMala » 30 maja 2019, o 10:57

Skoro masz hashimoto, depresję i i problemy z tarczycą może powinnaś się udać do dietetyka. Dobrze dobrana i zbilansowana dieta może pomóc ci złagodzić obiawy. Zwłaszcza, gdy nie działają na Ciebie leki. Słyszałam, że pani B. specjalizuje się w hashimoto i problemach z tarczycą. Powinna pomóc ci ułożyć dietę w taki sposób by nie miała, żadnego wpływu na leki. Jest dietetykiem klinicznym, ma poradnię w Poznaniu ale można kontaktować się z nią też online.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post