Tępy ból z prawej strony !!!

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

Kurde dzisiaj mnie boli bardziej a wczoraj nic nie jadłem co by mogło zaszkodzić, stolec był normalny, dzisiaj tez spokojnie, ale pracowałem fizycznie w domy trochę obciązając kręgosłup, zauwazyłem że jak mnie boli to siedząc wyginam brzuch do przodu napinając trochę miesnie pleców przestaje boleć, ale jak określić gdzie dokładnie boli po takim napięciu boli mnie wzdłuż kregosłupa piersiowego z prawej jego strony przy spięciu mięsni. ???????????????????????????????? :(
dimedicus

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: dimedicus »

Bez osobistego badania tego się nie oceni. Zastanawiam się na ile to gazy mają wpływ na takie objawy ale co można zrobić przez internet.
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

Jedynie możemy pisać o objawach i się dzielić uwagami, doszliśmy do tego ze lekarze troche zlewają pacjentów i leją na to czy boli czy nie leczą tylko standardy jak wyniki są dobre i nie wiedzą co jest to do innego lekarza i niech on sie martwi.
Ale wczoraj mnie bolało, cały czas jem lekkostrawnie cześciej mniejsze porcie, wolniej. w domu porobiłem przez 2 dni sobie bo robie remoncik taki lekki i bolało mnie, wczoraj nie robiłem nic sprawidzłem lezałem na płaskim, nie obciążałem, i w takich pozycjach nie boli, boli w pozycjach obciążających jak zaczne coś robić, leże na plecach i na brzuchu w tej 2 pozycji przestaje boleć, ból jest na wysokości wątroby ale schyliłem się po coś i musiałem spiąć mieśnie i czuje ucisk w okolicy prawej strony kregosłupa,
Nie dziwcie się ze tak pisze czesto i w taki sposób jak bym był przewrażliwiony ale nie miałem nigdy takich objawów od kregosłupa lub brzucha zwałasza że od 20 lat jak sie uprawia sport są różne kontuzje ale przechodziłym głównie skrecenia stłuczenia, a takich nie mialem więc pytam bo jak już się nie uprawia sportu i nie jest się potrzebnym dla klubu to takie leczenie staje się utrudnione,Najważniejsze jest że jeszcze znam lekarza do którego chodzę i dlatego wykonał tyle badań. Zdecydowałem ze w pon. zadzwonie i zrobie Tomograf jamy brzusznej i kręgosłupa piersiowego bez kontrastu. TK jamy brzusznej chyba też obejmuje widoczny jest kręgosłup lędzwiowy. Co o tym myślicie??
dimedicus

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: dimedicus »

TomaszT pisze:TK jamy brzusznej chyba też obejmuje widoczny jest kręgosłup lędzwiowy. Co o tym myślicie??
oczywiście
TomaszT pisze:Nie dziwcie się ze tak pisze czesto i w taki sposób jak bym był przewrażliwiony
proszę się tym nie przejmować, nam to nie przeszkadza,do każdego staramy sie podchodzić indywidualnie( w miarę czasu) ale my możemy się tylko opierać na opisach podanych. A to nie to samo co osobiste badanie.
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

Dzwoniłem dzisiaj o tomograf i wizyta z dnia na dzień jak płace ale kręgosłup 220 zł i 400 zł jama brzuszna ale tylko z kontrastem i jako że nie mam pojęcia o co chodzi z tym kontrastem, wiec pytanko jama brzuszna z kontrastem??????
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

Zrobiłem dzisiaj wyniki po 3 m-c od ostatnich i poniżej zdjęcia chyba nie ma czego interpretować????/
Załączniki
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (129.12 KiB) Przejrzano 1533 razy
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (101.59 KiB) Przejrzano 1533 razy
dimedicus

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: dimedicus »

Nie ma tu nic,nawet stanu zapalnego.
Przy kręgosłupie,IBS takie wyniki mogą wychodzić.
TomaszT pisze:nie mam pojęcia o co chodzi z tym kontrastem, wiec pytanko jama brzuszna z kontrastem??????
kontrast daje dokładniejsze badanie,tyle że tu wyniki nic nie wskazują na problemy gastryczne,poważniejsze.
Czy robić, ja bym sobie darował ale decyzja należy do pana,nie ja opłacam
zaznaczam że przy kontraście należy mieć aktualne badanie poziomu kreatyniny, eGFR
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

No właśnie wyniki nie wskazują na watrobę czy zapalenia czy nerki, więc chyba zostaje kręgosłup, jeżeli nie ma potrzeby robienia tk jamy brzusznej zostanę chyba tylko przy zrobieniu kręgosłupa, bo zalecenia ortopedy żeby brak tylko tabletki i odpuścić sporty to takie słabe liczyłem na jakieś ćwiczenia czy porady co robić aby zmniejszyć ból lub zapbiegać ale to już nie ma co mówić.
Zadzwonię jutro i umówię się na TK kręgosłupa piersiowego i lędzwiowego bo tam są określone jakieś zmiany.
TomaszT
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2016, o 07:16

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: TomaszT »

Hej dawno nie pisałem, ból po prawej stronie przeszedł prawie, bez diagnozy konkretnej, od prawie 2 m-c biorę structum dostałem u ortopedy na kręgosłup osteofity i zwyrodnienia, nie zrobiłem jeszcze TK bo każdy mówi po co a ja sam niewiem co zrobić dokładnie. tez od 2 m-c biorę panrazol na zołądek moje przekrwienie zołądka, nieraz mi się odbija nieraz boli zołądek co zjem to wtedy mam jakieś dolegliwości. np. dzisiaj mam odbijanie mocne, i boli mnie w przełyku, wczoraj zjadłem zupę z kapusty nie dużo i surówkę też była kapusta, i wieczorem drineczka na konieć tygodnia, ogólnie nie pije już piwka i wina, bo też źle działają, zdarzy się ale rzadko no i się odbija na maxa. ten ból w prawym boku jakoś spadł do zera nieraz się pojawi ale naprawdę na chwilę i przestaje, gorzej mam ze snem czesto mam problem z zasnieciem wieczorem, niewiem czy od zołądka czy kręgosłupa, napewno się stresuje nie wiem dokładnie dlaczego ale wiem że tak jest, jak stres narasta to zaczynam myśleć żę coś mi jest bardziej, nie wiem dokońca jak sobie z tym radzić, Jem mniejsze porcje, częściej, pije dużo wody, ćwiczę, teraz największy problem to odbijanie i ból w przełyku, ale nie jest to typowa zgaga, niewiem czy nie wybrać sie do lekarza i zmienić ten panrazol bo niewiem czy to wogóle działa a biorę 2 m-c ponad juz chyba prawie 3 będzie, Jak myślicie?? :?:
dimedicus

Re: Tępy ból z prawej strony !!!

Post autor: dimedicus »

Nic dziwnego,że
TomaszT pisze:dzisiaj mam odbijanie mocne, i boli mnie w przełyku, wczoraj zjadłem zupę z kapusty nie dużo i surówkę też była kapusta
zalecałem dietę a tam co pisze?
TomaszT pisze:odbijanie i ból w przełyku
mimo wszystko wskazuje na refluks.
Niestety nie zawsze jest tak że, to przechodzi szybko,bywa że takie leki stosuje się miesiącami ale i wiele lat.
proszę zwrócić uwagę,że i ja nie zalecałem TK
Po prostu cierpliwość,bez stresów,i dalej zalecenia co podawałem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post