Test Climea na menopauze

Testy na rożne choroby do samodzielnego wykonania. Testy laboratoryjne.
admin. med.

Test Climea na menopauze

Post autor: admin. med. »

Jeśli zaobserwowałaś u siebie niepokojące objawy, ale nie jesteś pewna czy to już menopauza zastosuj Climea test menopauzalny, który umożliwia zdiagnozowanie okresu klimakterium.

Test menopauzalny Climea przeznaczony jest do jakościowego wykrycia podwyższonego poziomu hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu, jego skuteczność to 98,7%.
Hormon
FSH

Hormon folikulotropowy (w skrócie określany jako FSH) jest hormonem produkowanym przez przysadkę, pobudza on m.in. jajniki do wytwarzania estrogenów w I fazie cyklu miesiączkowego. W okresie, gdy jajniki produkują za mało estrogenów, przysadka wytwarza coraz więcej FSH, aby pobudzić jajniki do wzmożonej aktywności. Podczas menopauzy czynność jajników wygasa i poziom estrogenów spada. Jest to znak dla przysadki, aby wytwarzała więcej FSH. Stąd podwyższony poziom tego hormonu jest wykorzystywany jako wskaźnik okresu menopauzy.

Stężenie hormonu FSH zmienia się podczas cyklu miesiączkowego, dlatego aby stwierdzić, że poziom hormonu FSH w organizmie kobiety jest stale podwyższony, należy przeprowadzić dwa testy w odstępie tygodnia, jeden po drugim.
Załączniki
test-do-samodzielnego-wykonania-climea.png
test-do-samodzielnego-wykonania-climea.png (25.58 KiB) Przejrzano 1159 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post