Test ZAKAŻENIA UKŁ. MOCZOWO-PŁCIOWEGO RZĘSISTEK

Testy na rożne choroby do samodzielnego wykonania. Testy laboratoryjne.
admin. med.

Test ZAKAŻENIA UKŁ. MOCZOWO-PŁCIOWEGO RZĘSISTEK

Post autor: admin. med. »

TEST UROGIN GENETYCZNY WYKRYWAJĄCY ZAKAŻENIA UKŁ. MOCZOWO-PŁCIOWEGO RZĘSISTEK
Opakowanie 1 SZT.
Informacje o produkcie Test genetyczny (dla kobiet i mężczyzn) do wykrywania zakażeń układu moczowo-płciowego - Trichomonas vaginalis (Rzęsistek pochwowy)
Rzęsistek pochwowy jest pasożytem układu moczowo-płciowego człowieka. Jest czynnikiem etiologicznym rzęsistkowicy - choroby przenoszonej drogą płciową. Zakażenie następuje w wyniku kontaktu płciowego z zarażoną osobą lub na skutek używania tych samych przedmiotów higieny osobistej. Choroba ta jest częściej diagnozowana u kobiet niż u mężczyzn. Objawami są bóle i pieczenie w cewce moczowej, obfite pieniste upławy lub żółtozielonkawa wydzielina o nieprzyjemnym zapachu oraz częstomocz. Niektóre pacjentki skarżą się na bóle w podbrzuszu. Rzęsistkowicy towarzyszy zapalenie sromu i pochwy. Infekcja może przebiegać bezobjawowo, jak i ze skąpymi objawami. Przewlekła nieleczona rzęsistkowica może być przyczyną niepłodności, jak również powikłań ciążowych.
Wskazania Kto powinien zrobić test?
kobiety z przewlekłymi stanami zapalnymi dróg rodnych
kobiety obserwujące plamienie bądź krwawienie pomiędzy miesiączkami
mężczyźni objawami swędzenia, zaczerwienienia lub opuchlizny cewki moczowej, żołędzi lub napletka
osoby obserwujące nietypowe, białawe lub żółtawe upławy z cewki moczowej lub pochwy
osoby obserwujące owrzodzenie narządów płciowych
osoby odczuwające ból lub pieczenie podczas uprawiania stosunku płciowego
osoby znające możliwość nieświadomego zakażenia swojego partnera
partnerzy osób, u których stwierdzono obecność zakażenia układu moczowo-płciowego
osoby, nie stosujące prezerwatyw podczas stosunków seksualnych
osoby poddawane kolejnym leczeniom z powodu stanów zapalnych dróg rodnych na tle infekcyjnym

Dlaczego watro zrobić test UroGin?
UroGin to pierwszy w Polsce multitest do diagnostyki genetycznej najczęstszych zakażeń układu moczowo-płciowego oraz kontroli fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy.
MultiTest UroGin wykonywany jest przy użyciu nowoczesnej metody Real-Time PCR. Zastosowanie metod genetycznych opartych na technice Real-Time PCR stanowi przełom w zakresie czułości i dokładności wykonywanych oznaczeń.
Przewagą testu molekularnego nad badaniami immunologicznymi jest bardzo szybkie wykrycie infekcji niezależnie od czasu, w którym nastąpiło zakażenie. Metody genetyczne stały się szczególnie użyteczne w przypadku tych mikroorganizmów, których standardowa hodowla w laboratorium mikrobiologicznym jest niemożliwa.
Informacje dodatkowe Test jest jednoetapowy - wystarczy jedno pobranie materiału aby uzyskać wynik Test można wykonać w każdym gabinecie ginekologicznym lub u położnej

Test można wykonać w każdym gabinecie ginekologicznym. W przypadku mężczyzn istnieje możliwość samodzielnego pobrania materiału. Pobranie materiału do badania w przypadku kobiet jest zbliżone do standardowego badania cytologicznego.

Instrukcja pobrania materiału, odesłania próbki do Laboratorium Nucleagena znajduje się w zestawie pobraniowym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post