Test ZAKAŻENIA UKŁ. MOCZOWO-PŁCIOWEGO UREAPLAZMA

Testy na rożne choroby do samodzielnego wykonania. Testy laboratoryjne.
admin. med.

Test ZAKAŻENIA UKŁ. MOCZOWO-PŁCIOWEGO UREAPLAZMA

Post autor: admin. med. »

TEST UROGIN GENETYCZNY WYKRYWAJĄCY ZAKAŻENIA UKŁ. MOCZOWO-PŁCIOWEGO UREAPLAZMA
Opakowanie 1 SZT.
Informacje o produkcie Test genetyczny (dla kobiet i mężczyzn) do wykrywania zakażeń układu moczowo-płciowego - Ureaplasma species (Ureaplazma)

Bakterie z tego gatunku są często znajdowane w dolnym odcinku układu moczowo-płciowego, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ureaplasma sp. odgrywają istotną rolę w etiologii i patogenezie porodów przedwczesnych, przedwczesnego pęknięcia błon płodowych. Bakterie te przenoszone są głównie na drodze kontaktów płciowych.
Najczęstszymi drobnoustrojami atypowymi izolowanymi z dróg płciowych są Ureaplasma ureolyticum i Ureaplasma parvum. Bakterie te odpowiadają za 20% przypadków nieswoistych zapaleń cewki moczowej. U mężczyzn może dojść do zakażenia gruczołu krokowego, natomiast u kobiet może rozwinąć się zapalenie jajników, jajowodów, szyjki macicy i trzonu macicy. Podobnie jak Mycoplasma hominis, mogą one być przyczyną przedwczesnych porodów na skutek zapalenia błon płodowych, zakażeń wewnątrzmacicznych lub okołoporodowych u noworodków. Bakterie te mogą też być przyczyną sepsy popołogowej. Diagnostyka na obecność tych bakterii jest szczególnie zalecana kobietom planującym ciążę.
Wskazania Kto powinien zrobić test?
kobiety z przewlekłymi stanami zapalnymi dróg rodnych
kobiety obserwujące plamienie bądź krwawienie pomiędzy miesiączkami
mężczyźni objawami swędzenia, zaczerwienienia lub opuchlizny cewki moczowej, żołędzi lub napletka
osoby obserwujące nietypowe, białawe lub żółtawe upławy z cewki moczowej lub pochwy
osoby obserwującego owrzodzenie narządów płciowych
osoby odczuwające ból lub pieczenie podczas uprawiania stosunku płciowego
osoby znające możliwość nieświadomego zakażenia swojego partnera
partnerzy osób, u których stwierdzono obecność zakażenia układu moczowo-płciowego
osoby, nie stosujące prezerwatyw podczas stosunków seksualnych
osoby poddawane kolejnym leczeniom z powodu stanów zapalnych dróg rodnych na tle infekcyjnym

Dlaczego watro zrobić test UroGin?
UroGin to pierwszy w Polsce multitest do diagnostyki genetycznej najczęstszych zakażeń układu moczowo-płciowego oraz kontroli fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy.
MultiTest UroGin wykonywany jest przy użyciu nowoczesnej metody Real-Time PCR. Zastosowanie metod genetycznych opartych na technice Real-Time PCR stanowi przełom w zakresie czułości i dokładności wykonywanych oznaczeń.
Przewagą testu molekularnego nad badaniami immunologicznymi jest bardzo szybkie wykrycie infekcji niezależnie od czasu, w którym nastąpiło zakażenie. Metody genetyczne stały się szczególnie użyteczne w przypadku tych mikroorganizmów, których standardowa hodowla w laboratorium mikrobiologicznym jest niemożliwa.
Informacje dodatkowe Test jest jednoetapowy - wystarczy jedno pobranie materiału aby uzyskać wynik Test można wykonać w każdym gabinecie ginekologicznym lub u położnej

Test można wykonać w każdym gabinecie ginekologicznym. W przypadku mężczyzn istnieje możliwość samodzielnego pobrania materiału. Pobranie materiału do badania w przypadku kobiet jest zbliżone do standardowego badania cytologicznego.

Instrukcja pobrania materiału, odesłania próbki do Laboratorium Nucleagena znajduje się w zestawie pobraniowym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post