Testosteron poprawia funkcje seksualne u mężczyzn z cukrzycą

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
admin. med.

Testosteron poprawia funkcje seksualne u mężczyzn z cukrzycą

Post autor: admin. med. »

Testosteron poprawia funkcje seksualne u mężczyzn z cukrzycą typu 2

Mężczyźni z cukrzycą typu 2 i poważnym hipogonadyzmem, którzy przyjmują testosteron undecanoate mogą poprawić swoją potencję i satysfakcję seksualną.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni z cukrzycą typu 2 mogą odczuwać komplikacje w sferze seksualnej. Aby nie dopuścić do powstania tego typu problemów należy dbać o odpowiednie stężenie glukozy we krwi. Warto również przypomnieć, że hipogonadyzm jest chorobą, w której organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości testosteronu, prowadząc do takich objawów jak zaburzenia erekcji i niepłodność. W niektórych przypadkach hipogonadyzm może być leczony testosteronem jako terapią zastępczą.

W badaniach opublikowanych na łamach BJU International journal wzięło udział 199 mężczyzn z cukrzycą typu 2 i z łagodnym lub ostrym hipogonadyzmem. Części pacjentów przez 30 tygodni podawano placebo, pozostałym długo działający testosteron undecanoate (TU). Zmiany w funkcjach seksualnych oceniano w 6., 18. i 30. tygodniu. U osób z ostrym hipogonadyzmem, które otrzymywały TU w 30 tygodniu funkcje seksualne znacznie się poprawiły. Obserwacje pozostały statystycznie istotne w stosunku do osób, otrzymujących placebo. Pacjenci z grupy ostrego hipogonadyzmu leczeni TU również zaobserwowali u siebie poprawę potencji i zwiększone pożądanie w 6., 18. i 30. tygodniu terapii w porównaniu do uczestników przyjmujących placebo.

Mężczyźni z łagodną postacią hipogonadyzmu, których leczono TU odczuwali zwiększone pożądanie, choć nie odnotowali znaczących zmian w czynnościach erekcji i stosunkach seksualnych. Żaden z przyjmujących TU uczestników nie zauważył zmian w funkcji orgazmu w porównaniu do pacjentów z pozostałych grup.

Prowadzący badania dr Geoffrey Hackett stwierdził, że „wyniki eksperymentu dobitnie świadczą pozytywnym wpływie TU na funkcje seksualne u mężczyzn z cukrzycą typu 2. Jednocześnie sugerują, że terapia testosteronowa, aby była skuteczna, powinna trwać minimum przez 6 miesięcy.”
źródło:mp.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post