Testy owulacyjne szwajcarskie MediSmart LH

Testy na rożne choroby do samodzielnego wykonania. Testy laboratoryjne.
admin. med.

Testy owulacyjne szwajcarskie MediSmart LH

Post autor: admin. med. »

test płytkowy do samodzielnego stosowania
* szybki wynik
* łatwe stosowanie
* bezpieczeństwo
* szwajcarska jakość i dokładność

Test owulacyjny MediSmart pozwala w prosty sposób wyznaczyć najbardziej płodne dni w cyklu miesiączkowym. Wykrywa on hormon luteinizujący (LH) o stężeniu 20mlU/ml, którego poziom wrasta mniej więcej w połowie cyklu, co doprowadza do owulacji. Dokładność testu owulacyjnego MediSmart wynosi ponad 99%.

W opakowaniu znajduje się 5 testów owulacyjnych paskowych.

Test owulacyjny MediSmart służy do wykrycia wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety. Wynik pojawia się w ciągu kilku minut. Przed wykonaniem badania należy zapoznać się z ulotką. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze 2-30°C. Nie zamrażać.

Kiedy rozpocząć badanie testem owulacyjnym
Najpierw określ długość twojego cyklu miesiączkowego. Jest to liczba dni od pierwszego dnia krwawienia do ostatniego dnia przed następnym krwawieniem. Z tabeli zamieszczonej obok odczytaj, w którym dniu cyklu powinnaś rozpocząć badanie. Jeśli Twoje cykle są krótsze niż 21 dni lub dłuższe niż 38 dni, skonsultuj się z lekarzem. Jeśli nie wiesz, jak długi jest Twój cykl, rozpocznij badanie 11 dni po pierwszym dniu krwawienia, gdyż średnia długość cyklu wynosi 28 dni. Przeprowadź 1 test dziennie przez 5 dni lub do wykrycia wzrostu poziomu LH.

Wykonanie badania owulacji
1. Otwórz opakowanie i wyjmij test.
2. Umieść test na czystej poziomej powierzchni. Następnie trzymając pipetkę pionowo wpuść 4 krople moczu (ok. 120 L) do okrągłego okienka testu i odmierz czas. Aplikuj mocz tak, aby nie powstawały pęcherzyki powietrza.
3. Poczekaj aż pojawią się kolorowe linie. W zależności od poziomu hormonu LH, wynik pozytywny może być odczytany juz po 40 sekundach. Pozostałe wyniki odczytać po 5 minutach. Nie brać pod uwagę wyniku otrzymanego po 30 minutach.

Interpretacja wyników testu owulacyjnego

BRAK WZROSTU HORMONU LH (Test negatywny): pojawia się tylko prążek kontrolny (C) lub prążek testowy (T) jest mniej intensywny od prążka (C). Nie nastąpił wzrost LH.
WZROST HORMONU LH (Test pozytywny): pojawiają się dwa wyraźne prążki - barwa prążka testowego (T) jest taka sama lub bardziej intensywna od barwy prążka kontrolnego (C). Prawdopodobnie owulacja pojawi się w ciągu 24-48 godzin. Aby zajść w ciążę, najlepiej jest mieć stosunek po 24 godzinach, ale przed 48.
NIEWAŻNY: nie pojawia się prążek kontrolny (C). Najczęstszą przyczyną jest niewystarczająca objętość próbki lub nieprawidłowe przeprowadzenie badania. Zapoznaj się jeszcze raz ze sposobem użycia i ponownie wykonaj badanie, używając nowego testu. Jeśli problem powtarza się, przerwij badanie i skontaktuj się z dystrybutorem.
UWAGA: intensywność barwy prążka testowego (T) różni się w zależności od koncentracji poziomu LH w próbce. Jednakże, na podstawie tego testu nie można określić wartości ilościowej ani wskaźnika wzrostu LH .

Ograniczenia

Wyniki testu są wiarygodne wyłącznie, jeśli badanie zostało przeprowadzone zgodnie z instrukcją.
Nie używać dwa razy tego samego testu.
Test nie może być używany w celu antykoncepcji.
Na wyniki testu nie mają wpływu tabletki przeciwbólowe, antybiotyki oraz inne popularne tabletki. Leki zawierające hCG lub LH mogą mieć wpływ na wyniki badania i dlatego nie powinny być zażywane podczas wykonywania testów owulacyjnych MediSmart. Wyniki będą niewiarygodne również, jeśli jesteś w ciąży, w okresie menopauzy lub zażywasz tabletki antykoncepcyjne.
Przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Załączniki
testy-szwajcarskie.jpg
testy-szwajcarskie.jpg (3.58 KiB) Przejrzano 881 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post