Badanie EMG a diagnoza zespołu rowka nerwu łokciowego

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
GrecoCS
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 12:10

Badanie EMG a diagnoza zespołu rowka nerwu łokciowego

Post autor: GrecoCS »

Witam wszystkich!
Nurtuje mnie jedno pytanie, a mianowicie: czy na podstawie badania EMG, lekarz jest w stanie stwierdzić czy cierpnięcie czwartego i piatego palca jest spowodowane uciskiem nerwu w łokciu? Oczywiste jest ze ucisk mógł wystąpić również w innym miejscu, np. przy szyi czy gdzieś w okolicach kręgosłupa. Czy to badanie jednoznacznie wskazuje źródło patologii?
carboczar

Re: Badanie EMG a diagnoza zespołu rowka nerwu łokciowego

Post autor: carboczar »

Można dokładnie określić który oraz w którym miejscu, nerw odpowiada za zmiany objawowe.
GrecoCS
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 12:10

Re: Badanie EMG a diagnoza zespołu rowka nerwu łokciowego

Post autor: GrecoCS »

Mój problem polega na tym, iż początkiem września 2015 roku zaczęły mi drętwieć dwa palce: 4 i 5. Z każdym kolejnym dniem to się nasilalo aż doszło do zaniku mięśni w dłoni. Przypisywano mi tabletki, zastrzyki i wykonano badanie EMG. Z niego wynikało ze problem leży w łokciu. 9 października miałem zabieg na odbarczenie nerwu lokciowego. Do dzisiaj niestety (a to już pół roku), ręka jest niesprawna. Doszło tylko do lekkiej poprawy. Co z tym robić?
carboczar

Re: Badanie EMG a diagnoza zespołu rowka nerwu łokciowego

Post autor: carboczar »

Należy uznać że jednak problem jest w nerwie łokciowym.
Badanie EMG to potwierdza.
Czasem takie objawy mogą też wynikać z cieśni podbarkowej lub kręgosłupa szyjnego ale tu badanie nie potwierdza.
Po 6 miesiącach powinno się wykonać badania kontrolne,przewodnictwa,usg,ew TK.(taka jest reguła leczenia)
Być może powstały blizny pozabiegowe a to może utrudniać przewodnictwo.

Nie znam, całości ,jakie wdrożono leczenie po zabiegu. Więcej można będzie powiedzieć po badaniach kontrolnych
GrecoCS
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 12:10

Re: Badanie EMG a diagnoza zespołu rowka nerwu łokciowego

Post autor: GrecoCS »

Sęk w tym że nie wdrożono żadnego leczenia po zabiegu. Lekarz stwierdził, że ręka ma sama wrócić do pierwotnej sprawności bez dodatkowych wspomagaczy. Tylko czy to jest normalne że jest to aż tak długotrwały proces... ?
GrecoCS
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 12:10

Re: Badanie EMG a diagnoza zespołu rowka nerwu łokciowego

Post autor: GrecoCS »

Niestety ujawniły się nowe fakty. Wykonałem testy i okazuje się że najprawdopodobniej mam w sobie bakterie boreliozy... Na ten trop naprowadził mnie fizjoterapeuta i okazało się że ma racje.
Teraz rodzi się pytanie dotyczące wiedzy i efektywności leczenia naszych polskich "specjalistów"...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post