Ukłucie igłą podczas podawania insuliny

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
MateoNowak
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2016, o 02:22

Ukłucie igłą podczas podawania insuliny

Post autor: MateoNowak »

Sytuacja wygląda następująco: podczas podawania insuliny babci ukłułem się igłą przy pakowaniu jej. Uprzednio tą igłą podałem insulinę babci. Wkrótce będę miał przeprowadzany zabieg urologiczny.

Proszę o informację, czy istnieje możliwość, że zaraziłem się jakąś chorobą od babci. Proszę o wymienienie chorób oraz przybliżonego prawdopodobieństwa nabycia ich. Chciałbym przed zabiegiem zrobić badania.

Jestem również ciekaw, czy ewentualne zarażenie WZW wpływa jakoś na zabieg urologiczny w znieczuleniu miejscowym? Jakie są konsekwencje przeprowadzania takiego zabiegu na posiadającym WZW pacjencie?
dimedicus

Re: Ukłucie igłą podczas podawania insuliny

Post autor: dimedicus »

To zależy na co babcia choruje jeśli tylko na cukrzycę,to nie ma możliwości się zarazić,cukrzyca nie jest choroba zaraźliwą.
Ale można się zarazić np WZW w zależności od typu szanse są duże ale zależy też ile dostało sie czynnika do krwi i tak w WZW typie C,bardzo małe9nikłe) ale już typie B bardzo duże.
podane choroby nie mają wpływu na sam zabieg i znieczulenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post