LINOCOMPLEX Folicum NNKT szczególnie kobietom w ciąży

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

LINOCOMPLEX Folicum NNKT szczególnie kobietom w ciąży

Post autor: admin. med. »

LINOCOMPLEX Folicum NNKT szczególnie kobietom w ciąży oraz karmiących piersią,wpływa korzystnie układu nerwowy płodu dziecka.

Preparat zawiera zestawienie dwóch składników - zimnotłoczonego oleju lnianego, który jest najbogatszym żródłem NNKT oraz kwasu foliowego, przyczyniających się do właściwego rozwoju i działania układu nerwowego u rozwijającego się w łonie matki dziecka.

Dlatego też polecany jest szczególnie kobietom w ciąży oraz karmiących piersią.

Skład:
1 kapsułka zawiera:
350g zimnotłoczonego oleju lnianego
0,1mg kwasu foliowego

Działanie:
NNKT (Omega 3 i Omega 6) są niezbędne dla prawidłowego rozwoju młodych organizmów głównie w życiu płodowym oraz niemowlęcym oraz zachowania zdrowia u osób dorosłych. Podnoszą sprawność intelektualną oraz wpływają na procesy emocjonalne u dzieci. Poza funkcją budulcową, wykorzystywane są do tworzenia prostaglandyn (hormonów tkankowych), wpływających na czynność układu krążenia, na trawienie i wiele innych procesów. Biorą udział w transportowaniu lipidów w ustroju, przez co powodują obniżenie stężenia cholesterolu - LDL (tzw. "złego" cholesterolu), wpływają również na zmniejszenie agregacji płytek krwi, przez co w sumie zapobiegają powstawaniu zakrzepów i miażdżycy.

Kwas foliowy reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek wpływając dodatnio na system nerwowy i mózg. Zapobiega uszkodzeniom cewy nerwowej u płodu dzieck, a także ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków. Odgrywa ważną rolę w zachowaniu materiału genetycznego oraz w przekazywaniu cech dziedzicznych komórek, regulując ich podział. Usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, uczestnicząc w tworzeniu soku żołądkowego, zapewniając prawidłowe działanie wątroby, żołądka i jelit.
Dodatkowo ma działanie antyanemicznym, gdyż pobudza procesy krwiotwórcze, czyli powstawanie czerwonych krwinek.

Dawkowanie:
Doustnie. 1-2 kapsułki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku
Załączniki
LINOCOMPLEX-FOLICUM-NNKT.jpg
LINOCOMPLEX-FOLICUM-NNKT.jpg (4.06 KiB) Przejrzano 649 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post