Złamany nos

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Trevor
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 3 maja 2016, o 13:39

Złamany nos

Post autor: Trevor »

Witam! Korzystając z pogody wczoraj wybrałem się na przejażdżkę rowerem co skończyło sie złamaniem nosa. Pojechałem na SOR, zrobiono mi zdjęcie RTG i kazano czekać aż zejdzie opuchlizna. Jestem młody i chciałbym aby ten nos jeszcze jakoś wyglądał. Chciałbym prosić aby ktoś kto się zna ocenił jak poważne mam złamanie. W załączniku jest zdjęcie RTG, niestety na tym forum można wrzucić niewielki plik, dlatego musiałem uciąć obraz. Jeśli będzie taka potrzeba to bez problemu wrzucę całe zdjęcie. Wracając... Kazano mi czekać.. Tylko ile? Czy te kości nie zrosną się tak szybko? Na czym polega takie nasawianie? Nos jest trochę wgnieciony.
Załączniki
UntitledRGT.png
UntitledRGT.png (205.56 KiB) Przejrzano 2075 razy
dimedicus

Re: Złamany nos

Post autor: dimedicus »

Jest złamanie z wylewem.Obecny obrzęk uniemożliwia złożenie nosa.W takich przypadkach odkłada się zabieg na tydzień do dwóch i w ciągu tego czasu trzeba przeprowadzić zabieg.Przedłużenie nie jest wskazane gdyż kości mogą ulec po tym czasie zrostom a to już prowadzi do operacji plastycznej.

To jedyne zdjęcie ?( wielkość może być do 900 piksel) Po zejściu opuchlizny (opuchlizna utrudnia rozpoznanie)będzie można ustalić rodzaj zabiegu czy będzie repozycja zamknięta(znieczulenie miejscowe i nastawienie kości następnie wprowadza się tamonadę do ustabilizowania złamań) czy repozycja otwarta (kiedy kości uległy przemieszczeniu,wykonuje się znieczuleniu ogólnym) tamponadę usuwa sie do dni 5 od zabiegu.
Trevor
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 3 maja 2016, o 13:39

Re: Złamany nos

Post autor: Trevor »

Dziękuję za odpowiedź. Tak jest to jedyne zdjęcie, ale jest ono znaczenie większe. Czy leczenie będzie długie? Strasznie mnie to psychicznie męczy. Czy jest możliwe abym powrócił do poprzedniego stanu? Nos jest również przesunięty w lewą strone, czy to uda się skorygowac podczas zabiegu? Sytuacja miała miejsce wczoraj, planuje w piątek udać się do lekarza. Czy podczas zabiegu będę znieczulony? Problem w tym że mam niefortunnie maturę...
dimedicus

Re: Złamany nos

Post autor: dimedicus »

Trevor pisze:Nos jest również przesunięty w lewą strone, czy to uda się skorygowac podczas zabiegu?
po to się przeprowadza też miedzy innymi zabieg repozycji
Trevor pisze:Czy podczas zabiegu będę znieczulony?
w zależności od stanu albo miejscowo albo ogólnie,co wyżej zaznaczyłem, tu raczej sądząc po zdjęciu to znieczulenie ogólne. leczenie jest uzależnione czy wystąpią jakieś powikłania.
Trevor
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 3 maja 2016, o 13:39

Re: Złamany nos

Post autor: Trevor »

Naprawdę nie znam się na tym... Czy owy zabieg repozycji zostanie wykonany w szpitalu, czy muszę jakoś na własną rękę kombinować prywatnie?
dimedicus

Re: Złamany nos

Post autor: dimedicus »

Zabieg zostanie wykonany w szpitalu na NFZ.
Udać się do swojego lekarza ogólnego.
Trevor
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 3 maja 2016, o 13:39

Re: Złamany nos

Post autor: Trevor »

Na poczatku chcialbym podziekowac za pomoc. Opiszę sprawę dokładniej, nie chce podawać szerszych szczegółów ale mieszkam w małym miasteczku odrazu po zdarzeniu udałem się na izbę przyjęć tam zszyto mi łuk brwiowy, konretnie założono mi jeden szew oraz zrobili zdjęcie RTG. Jednak mój brat(ratownik medyczny) powiedział że jedziemy do szpitala wojewódzkiego, tam niewiele zrobiono jedynie dostałem jakiś zastrzyk w posladek abym nie czuł bólu. Teraz brat ma mnie zapisac właśnie na piątek gdzieś tam w tym szpitalu, chce się dokładniej dowiedzieć co się dzieje. Mam też nadzieję że już w piątek nastawia mi nochala.

A jeszcze zapytam.. Czy po zabiegu będę musiał zostać w szpitalu? Matury pisze, 4,5,6,9,11,16,19 maj.. Niezbyt komfortowa sytuacja.
dimedicus

Re: Złamany nos

Post autor: dimedicus »

Hospitalizacja może potrwać max 2-3 dni.O ile nie bedzie powikłań
Trevor
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 3 maja 2016, o 13:39

Re: Złamany nos

Post autor: Trevor »

Czy jeśli umówię się na 12 to nie będzie problemu z tym że za późno? Bo następną maturę mam 16 i to by mi bardzo pasowało, dzisiaj byłem u laryngologa, dostałem skierowanie. W piątek jestem umówiony do lekarza w tym szpitalu Wojewódzkim. To z nim będę ustalał kiedy zabieg i w jakich okolicznościach? I właśnie czy 12 nie będzie za pozno.?
dimedicus

Re: Złamany nos

Post autor: dimedicus »

Mieści się pan w terminie 14 dni od urazu,co już zaznaczyłem wyżej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post