Rząd przyjął projekt ustawy ws. marihuany na receptę

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Rząd przyjął projekt ustawy ws. marihuany na receptę

Post autor: admin. med. »

Niemcy - rząd przyjął projekt ustawy ws. marihuany na receptę


Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, zwiększający dostępność marihuany w celach medycznych dla pacjentów, w przypadku których nie ma innych opcji terapeutycznych.

Marihuana ma być dostępna na receptę w aptekach i finansowana przez publiczną służbę zdrowia. Oczekuje się, że ustawa w tej sprawie wejdzie w życie wiosną przyszłego roku. Obecnie cierpiący na raka, AIDS, chorobę Parkinsona, czy stwardnienie rozsiane mogą w Niemczech uzyskać dostęp do marihuany tylko na podstawie specjalnego zezwolenia i sami muszą ponosić koszty.

"Jest naszym celem, by ciężko chorzy byli leczeni w możliwie najlepszy sposób" - podkreślił minister zdrowia Niemiec Hermann Groehe. Dodał, że rząd chce, by koszty marihuany jako lekarstwa ponosiły kasy chorych. Przewidziano utworzenie specjalnie nadzorowanych plantacji konopi indyjskich i ewentualnie import marihuany.

Marihuana w celach medycznych jest dostępna m.in. we Włoszech i w Czechach. W Portugalii zdecydowano się na częściową depenalizację posiadania narkotyków w niewielkich ilościach na własny użytek, ale marihuana nie jest tam dostępna w celach medycznych. W kilku stanach USA dopuszczono marihuanę w celach rekreacyjnych.
źródło: mp.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post