zablokowane kolano

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Ann
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2016, o 00:07

zablokowane kolano

Post autor: Ann »

Witam,
dwa tygodnie temu miałam mały wypadek - wywróciłam się na motocyklu i podobno przygniotłam nim nogę. Nie bolało, z początku czułam tylko otarcie kolana i to, że uderzyłam. Niestety noga zaczęła mi puchnąć i nie mogłam jej zginać (tylko lekko).
Byłam w szpitalu na prześwietleniu - lekarz stwierdził bodajże jedynie dotkliwe obicie ale zapisał mi sztywną ortezę (leczę się za granicą, a przez barierę językową nie mogłam za dużo się dowiedzieć - na wypisie jest o stłuczeniu).
Właśnie mijają 2tygodnie od wypadku - opuchlizna jest mniejsza, ale dalej nie mogę zgiąć kolana (przy próbie czuję ból nad rzepką - takie naprężenie). Noga boli i bolała tylko przy próbie zgięcia (i lekko przy ruchu na boki. Wcześniej nie miałam władzy w nodze, żeby ją podnieść - teraz wychodzi mi to trochę gorzej niż zdrową).

Dotąd myślałam, że nie muszę się martwić - i z zejściem opuchlizny będę mogła zginać nogę - ale teraz to już dwa tygodnie i włączył mi się stres.

Co mogło mi się stać? Mam za dwa dni kontrolę w szpitalu, ale chciałabym się nastawić na rozmowę z lekarzem. Trochę czytałam o urazach kolana w internecie. Ale nadal jestem w tym temacie zielona (a może chcę być...?)

Pozdrawiam i będę wdzięczna za jakieś głosy :)
dimedicus

Re: zablokowane kolano

Post autor: dimedicus »

Przed wszystkim trzeba wykonać usg lub rezonans dla oceny.Bardzo możliwe że jest stan zapalny i jest płyn w kolanie co może utrudniać zginanie kolana.W pierwszym badaniu mogło nic nie być ale z czasem stan zapalny spowodował zmiany.Być może po czasie doszło do zmian innych, ale tu bez badań nic nie można ocenić.
Ann
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2016, o 00:07

Re: zablokowane kolano

Post autor: Ann »

Wodę w kolanie chyba samemu można wyczuć?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post