Awulsyjne złamanie nasady dalszej II kości śródręcza

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
patrykrzyś
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2016, o 10:54

Awulsyjne złamanie nasady dalszej II kości śródręcza

Post autor: patrykrzyś »

Witam,
Wczoraj wieczorem się przewróciłem i podparłem ręką. Kość mi bardzo spuchła, więc zdecydowałem się pójść na pogotowie. Bardzo mnie zdziwiła diagnoza -awulsyjne złamanie nasady dalszej II kości śródręcza lewego- ponieważ mogę poruszać tym palcem (w dół bez problemu, jednak wyprostować nie mogę). Lekarz w zasadzie nie udzielił mi informacji- jak to na pogotowiu. W ogóle jedyne co się dowiedziałem, to to, że za tydzień mam się zgłosić do ortopedy ( wypisano skierowanie, ,że to złamanie-wyczytałem to ze skierowania) i założono mi gips oczywiście. Dlatego bardzo proszę o komentarz do zdjęć RTG.

Czy widać na zdjęciach jakiekolwiek inne patologie?
Czy to coś bardzo poważnego?
Czy to faktycznie złamanie?
Meneus

Re: Awulsyjne złamanie nasady dalszej II kości śródręcza

Post autor: Meneus »

Już po samym objawie zgięcia i problem z wyprostowaniem,można uznać za złamanie awulsyjne.Przy takim złamaniu właśnie można zginać ale już występuje problem z wyprostowaniem.Jest niewielkie oderwanie kości przez ścięgno.Czasem się zdarza że ścięgna czy mięśnie są mocniejsze od kości.
Nic więcej nie ma na zdjęciu.Jako leczenie należy zastosować szynę lub unieruchomienie.Nie jest,to uraz zaliczany do poważnych.
patrykrzyś
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2016, o 10:54

Re: Awulsyjne złamanie nasady dalszej II kości śródręcza

Post autor: patrykrzyś »

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Pozdrawiam
A jeszcze będę wdzięczny za odpowiedź na dwa krótkie pytania
ile mniej więcej będzie trzeba nosić gips i czy mam szanse na odszkodowanie?
dimedicus

Re: Awulsyjne złamanie nasady dalszej II kości śródręcza

Post autor: dimedicus »

3-4 tygodnie.Badanie kontrolne oceni.Co do ubezpieczenia,nie mogę udzielić porady,za mało informacji(tzn zależy od wielu czynników a tu wiadomo tylko że jest tylko złamanie.)Świadkowie,przyczyna,warunki,ubezpieczenie itd
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Awulsyjne złamanie nasady dalszej II kości śródręcza

Post autor: Psycholina »

A chodzisz do szkoły? jeżeli tak to wystarczy wziąć w sekretariacie wniosek,który wypełniasz i wraz z potrzebnymi dokumentami(te od lekarza też,więc musisz poprosić lekarza o wydanie (kopie)Ci potrzebnych dokumentów) i zanosisz do PZU lub innej instytucji w której jesteś ubezpieczony.Jeżeli nie uczysz się a jesteś ubezpieczony zadzwoń bądź udaj się do swojej ubezpieczalni po potrzebne wnioski do wypełnienia i zapytaj się o szczegóły.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post