Dziwna przypadłość lekarze bezradni

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Janusz55
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2016, o 16:58

Dziwna przypadłość lekarze bezradni

Post autor: Janusz55 »

Witam serdecznie. Jestem osobą w wieku 60 lat o wadze 140 kg , choruje na cukrzyce od roku czasu , i na nadciśnienie od dwóch lat.
Leki które biorę to tritace 2 x 5 mg , betaloc rano 75 mg a wieczorem 50 mg , glucophage 1500 mg wieczorem , lipantyl 160 mg , apidre , insuline lantus. Przepraszam za złe nazwy i literówki w nazwie leków.
Moja przypadłość na którą choruje od roku czasu jest na tyle dziwna gdzie po mimo wielu badań lekarze rozkładają ręce , a może nie trafiłem jeszcze na kogoś konkretnego ( przypadłość którą opisze pojawiła się po wykryciu cukrzycy i nie pozwala normalnie funkcjonować )
Gdy kłade się spać , przychodzi wieczór i po jakimś czasie leżenia na boku czy normalnej pozycji do spania nagle czuje kołatanie serca przechodzi mnie dreszcz i muszę szybko zerwać się na nogi by te kołatanie ustało. Gdy chodzę nic mi takiego się nie przytrafia , przez to muszę spać na siedząco i tak robię od roku czasu ... tak spie na siedząco aby nic mi takiego się nie trafiało. A gdy chce sie położyć normalnie do łóżka od razu zrywa mnie problem z uczuciem jakby zatrzymania się serca ! z uczuciem kołatania i dreszczy!.Dodam że zawsze pojawia się to wtedy kiedy idę spać nie kiedy sobie leże i oglądam tv czy odpoczywam , dopiero to się dzieje kiedy pora na spanie,zasypiam niby na chwile i budze sie bo moje serce jakby stawało. Badania jakie miałem to kilka razy Echo serca gdzie prócz nieco poszerzonej komory lewej serca wszystko inne jest prawidłowe , frakcja wyrzutowa jak i zastawki wszystko dobrze , tarczyca równiez dobrze , badania krwi prócz podwyższonego cukru również prawidłowe. Do tego pojawiło sie puchnięcie nóg gdzie ledwo wkładam obuwie... A gdy chciałem podczas pozycji leżącej przetrzymać te dziwne zachowanie serca lądowałem na izbie przyjęć z migotaniem które potem mijało bo okazywało się ze mam podwyższony cukier. Jest to juz naprawde bardzo uciążliwe ponieważ nie wysypiam się i nie mogę funkcjonować. Proszę bardzo o pomoc jakieś pomysły wskazówki co dalej robić bo się powoli wykańczam.Z góry bardzo dziękuje
dimedicus

Re: Dziwna przypadłość lekarze bezradni

Post autor: dimedicus »

Janusz55 pisze:okazywało się ze mam podwyższony cukier.
wynik proszę
Jak z nerkami?Badania
Janusz55 pisze: Do tego pojawiło sie puchnięcie nóg gdzie ledwo wkładam obuwie.
czy z rana też
Czy był Holter,czy wykonano rtg w pozycji leżącej,może TK,Doppler tętnic okołoszyjnych?Prosze podać lipidogram,wynik tętna i ciśnienie.Jak z otłuszczeniem serca?

Powinien pan schudnąć,ile wzrostu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post