antykoncepcja hormonalna

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
aldona11
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2016, o 15:54

antykoncepcja hormonalna

Post autor: aldona11 »

tosuję microgynon 21. Na skutek pomyłki w ostatnim opakowaniu wybrałam tylko 17 tabletek. Potem zrobiłam 4 dniową przerwę podczas której wystąpiło krwawienie z odstawienia. Potem kontynuowałam branie tabletek z nowego opakowania. Przy 18 tabletce uprawialiśmy sex, niezabezpieczony prezerwatywą, ale partner nie skończył we mnie. Mam obawy o ciążę. Czy mam się czego bać?
dimedicus

Re: antykoncepcja hormonalna

Post autor: dimedicus »

aldona11 pisze:Mam obawy o ciążę. Czy mam się czego bać?
Nie ma podstaw do takiej oceny,jest pani zabezpieczona
aldona11
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2016, o 15:54

Re: antykoncepcja hormonalna

Post autor: aldona11 »

Mam jeszcze dwa pytania. W ostatniej przerwie po 2 opakowaniu microgynon 21 wystąpiło tylko plamienie. Śluz z dużą ilością krwi, ale bez krwi ciemnej i bez skrzepów. Trwa to 3 dzień. Nie zapomniałam żadnej tabletki, ale przy ostatnich 3 tabletkach zaczęłam brać lamitrin, zapisany przez psychiatrę na problemy emocjonalne.
Czy takie plamienie mogę uznać za krwawienie z odstawienia i czy lamitrin może wpływać na :
1. krwawienie z odstawienia
2. Czy powinnam pomyśleć o innej formie zabezpieczenia ze względu na lamitrin i jak mogłaby być w tym momencie najbardziej odpowiednia. Dodam, że niestety, ale prezerwatywy raczej nie.
dimedicus

Re: antykoncepcja hormonalna

Post autor: dimedicus »

Bardzo sporadyczny skutek uboczny stosowania Lamitrin
Między oba preparatami występuje interakcja osłabiająca skuteczność Lamitrin
Nie ma potrzeby zmiany anty.
aldona11
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2016, o 15:54

Re: antykoncepcja hormonalna

Post autor: aldona11 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Faktycznie po zmianie Lamitrinu na inny lek, krwawienie się "rozkręciło".
aldona11
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2016, o 15:54

Re: antykoncepcja hormonalna

Post autor: aldona11 »

witam raz jeszcze.
Otóż ostatnie opakowanie tabletek microgynon 21 brałam tak jak opisywałam. Było to drugie opakowanie. Po zakończeniu krwawienie z odstawienia wystąpiło normalnie. Zrobiłam przepisową przerwę i w drugim dniu brania tabletek z trzeciego opakowania, czyli po przyjęciu drugiej tabletki kochałam się z facetem. Skończył w środku mnie. Dodam, że jeszcze rano tego dnia miałam ostatnie oznaki krwawienia z odstawienia.
Wiem, że chyba moje obawy są raczej niepotrzebne, ale parę lat temu miałam dosyć dużą obawę o to, że jestem w ciąży i to się czasami odzywa. Wolę się upewnić o ryzyko ciąży.
Dziękuję za odpowiedź.
dimedicus

Re: antykoncepcja hormonalna

Post autor: dimedicus »

aldona11 pisze:Wiem, że chyba moje obawy są raczej niepotrzebne, ale parę lat temu miałam dosyć dużą obawę o to, że jestem w ciąży i to się czasami odzywa.
niepotrzebne obawy.
69karolcia69
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 63
Rejestracja: 26 lut 2016, o 13:20

Re: antykoncepcja hormonalna

Post autor: 69karolcia69 »

Witam. Czy czosnek ( w sosach, potrawach ) bądź błonnik w normalnych produktach ( pomidory ogórki spłaty sery itp. ) wchodzi w interakcje z Sylvie 30 ?
dimedicus

Re: antykoncepcja hormonalna

Post autor: dimedicus »

Nie, Nie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post