Alantavit, maść w tubie pobudza ziarninowanie ran

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Alantavit, maść w tubie pobudza ziarninowanie ran

Post autor: admin. med. »

Alantavit, maść w tubie pobudza ziarninowanie ran, usuwają tkanki martwicze skóry, działają złuszczająco i regenerująco na naskórek.
Alantavit - maści na podłożu euceryny, polecana do pielęgnacji skóry suchej, łuszczącej się, atopowej - przy zapaleniu skóry o łagodniejszym przebiegu. Zawiera allantoinę, która zmiękcza naskórek oraz wit. A, która pobudza powstawanie nowego naskórka.

Skład:
Allantoina, witamina D3, palmitynian witaminy A, woda oczyszczona, euceryna

Działanie:
Maść Alantavit, to produkt leczniczy zawdzięczający swoje dobroczynne działanie na skórę połączeniu składników takich jak: allantoina, witamina A, witamina D3. Maść polecana do pielęgnacji skóry suchej, łuszczącej się oraz atopowej. Wskazana również w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń – także słonecznych. Łagodzi podrażnienia skóry spowodowane szkodliwym wpływem środowiska na skórę. Witamina A zawarta w preparacie posiada właściwości rozjaśniające cerę, zaliczana jest do grona witamin młodości, wpływa pośrednio i bezpośrednio na biosyntezę kolagenu. Allantoina – będąca pochodną mocznika, zmiękcza naskórek. Witamina D3 łagodzi stany zapalne skóry.

Sposób użycia:
Wcierać niewielką ilość maści kilka razy dziennie na zmienione chorobowo miejsca na skórze. Najlepiej preparaty te stosować na noc, gdyż długo się wchłaniają, ale dzięki temu, ich działanie natłuszczające na skórę jest przedłużone.

Środki ostrożności:
Ze względu na zawartość cholekalcyferolu (witaminy D 3) nie zaleca się stosowania leku w przypadku nadmiernego stężenia wapnia we krwi (hiperkalcemii), zwiększonego wydalania wapnia z moczem (hiperkalciurii) lub w przypadku kamicy nerkowej.
Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości na skórze w miejscu stosowania leku, np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia, należy przerwać jego stosowanie.
Załączniki
ALANTAVIT.jpg
ALANTAVIT.jpg (8.01 KiB) Przejrzano 603 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post