Uczucie ściskania serca przy zmęczeniu, czasami lekki ból

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
feliks.jezierski
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2016, o 19:56

Uczucie ściskania serca przy zmęczeniu, czasami lekki ból

Post autor: feliks.jezierski »

Witam,

Czasami kiedy jestem porządnie zmęczony albo niewyspany miewam bardzo nieprzyjemne uczucie, które najtrafniej chyba można określić jako ściskanie serca, czasami też lekki ból serca, niepromieniujący w żadną stronę. Dzisiaj po kiepsko przespanej nocy przydarzyło mi się to ponownie. Akurat dobrze się składa, że w poniedziałek idę do nowego psychiatry, zamierzam przy okazji zapytać również o to. Miałem kilka razy w życiu robione EKG i nigdy nikt nie kazał mi się badać bardziej szczegółowo. Kiedyś internista z opieki całodobowej stwierdził, że najprawdopodobniej mam zespół wypadania płatka (oficjalna nazwa chyba jest bardziej szczegółowa, ale na tym poprzestał), ale mój lekarz pierwszego kontaktu po osłuchaniu mnie stwierdził, że absolutnie niczego takiego nie słyszy. Czy opisane przeze mnie objawy są czymś normalnym przy zmęczeniu?

Bardzo proszę o odpowiedź osobę z wykształceniem medycznym, która raczej wie, co mówi niż mówi, co wie.
dimedicus

Re: Uczucie ściskania serca przy zmęczeniu, czasami lekki bó

Post autor: dimedicus »

feliks.jezierski pisze:zespół wypadania płatka
zespół Barlowa
Kiedy było wykonane ostatnie EKG? Czy wykonano kiedyś echo serca?
Nie sądzę aby to był objaw nerwicy serca o podłożu psychosomatycznym,bardziej mi to podchodzi pod stresy,nerwicę,przemęczenie psychiczne,braki w wypoczynku.
Próbował pan coś stosować?
Nie ma pan czasem problemów gastrycznych?
feliks.jezierski
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2016, o 19:56

Re: Uczucie ściskania serca przy zmęczeniu, czasami lekki bó

Post autor: feliks.jezierski »

Dziękuję za odpowiedź.

Ostatnie EKG było wykonane 2 lata temu przy okazji ostatniego przyjęcia do szpitala psychiatrycznego. Aktualnie mam 26 lat. Nigdy nie wykonywano mi echa serca. Nie stosowałem niczego w związku z tymi nieprzyjemnymi odczuciami. Nie mam i nigdy nie miałem żadnych problemów gastrycznych. Przy okazji pogorszeń stanu psychicznego, tuż przed hospitalizacjami psychiatrycznymi kilka razy doświadczałem ewidentnych somatyzacji, ale to polegało np. na przedziwnym poczuciu drętwienia włosów i twarzy, innym razem na uderzeniach fal zimna i gorąca, przechodzących przez całe ciało. Raz przy bardzo dużym natężeniu emocji zdarzył się nietypowy szum w uszach, ale minął po kilku godzinach. Te nieprzyjemne odczucia zlokalizowane gdzieś w okolicach serca jako jedyne powtarzają się od kilku lat, więc w zasadzie tylko tym odrobinę się martwię.
dimedicus

Re: Uczucie ściskania serca przy zmęczeniu, czasami lekki bó

Post autor: dimedicus »

Sądzę jednak że problem jest typowo nerwicowy i z przemęczenia jw zaznaczyłem.Leki uspokajające powinny rozwiązać problem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post