Znieczulenie zębów?

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
admin. med.

Znieczulenie zębów?

Post autor: admin. med. »

Ból to podstawowy powód, dla którego boimy się wizyt u dentysty. Faktycznie, wiele zabiegów stomatologicznych boli, a przynajmniej sprawia znaczny dyskomfort.
Na szczęście, w każdym gabinecie dentystycznym możemy poprosić o znieczulenie. Niektórzy podchodzą do niego z rezerwą lub obawą i wolą przecierpieć swoje. Czy słusznie?
Kiedy warto się znieczulić?

Znieczulenie w większości przypadków umożliwia pacjentowi komfortowe przetrwanie zabiegu, natomiast dentyście po prostu ułatwia pracę.

Podawanie środków znieczulających u ogromnej większości pacjentów jest całkowicie bezpieczne. Ewentualne przeciwskazania do stosowania znieczulenia (ciąża, cukrzyca, uczulenia) należy zawsze skonsultować ze stomatologiem.

Wiele zabiegów nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez znieczulenia. Przy niektórych dentysta pozostawia wybór pacjentowi (np. przy borowaniu). Istnieje też cała grupa zabiegów niewymagających znieczulenia (np. piaskowanie czy skaling).
Pacjent nie musi być narażony na ból

W wielu środowiskach wciąż pokutuje opinia, że leczenie zębów po prostu musi boleć. Nic bardziej mylnego. Nowoczesna stomatologia wypracowała tak skuteczne metody leczenia i znieczulania, że nie musimy już stękać z bólu na fotelu dentystycznym.

Nie podchodźmy zatem do znieczulenia zębów jak do zbędnej fanaberii. W razie wątpliwości, za każdym razem pytajmy dentystę o możliwość podania środka znieczulającego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post