Krioterapia ginekologiczna.Przygotowanie do zabiegu.Zabieg

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
admin. med.

Krioterapia ginekologiczna.Przygotowanie do zabiegu.Zabieg

Post autor: admin. med. » 29 lip 2016, o 13:10

Krioterapia ginekologiczna to bezbolesna, szybka i bezkrwawa metoda leczenia nadżerki części pochwowej szyjki macicy. Chora tkanka zamrażana jest ciekłym azotem – powoduje to jej zniszczenie bez naruszenia ciągłości (obszar zamrożony nie jest usuwany), organizm zaś samodzielnie w ciągu maksimum 14 dni usuwa martwicę, chroniąc tkankę zdrową (co zapobiega zakażeniu gojącego się miejsca). Zamrożenie płytkie nie powoduje powstawania blizn, głębokie (kriokonizacja) natomiast daje blizny elastyczne, nie powodując zaburzeń w funkcjach rozrodczych oraz rozwieraniu się szyjki macicy w czasie ewentualnego porodu. Zabieg kriochirurgiczny można wykonać przy założonej wkładce domacicznej. W czasie 14 dni po zabiegu procesowi gojenia mogą towarzyszyć obfite wodniste upławy,czy nieznaczne krwawienia miąższowe.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg mrożenia wykonywany jest po zakończonej miesiączce. Pacjentka przez cały okres gojenia (2-6 tygodni – w zależności od pola leczenia i indywidualnych zdolności regeneracyjnych organizmu) musi powstrzymać się od współżycia oraz w szczególny sposób przestrzegać higieny osobistej. Obfite upławy wymagają stosowania podpasek.

Czas zabiegu
Zabieg trwa 15-20 minut.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post