Porady dla osób ze skłonnościami do żylaków

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
admin. med.

Porady dla osób ze skłonnościami do żylaków

Post autor: admin. med. »

Unikajmy solarium

Wysokie temperatury rozszerzają naczynia krwionośne i upośledzają przepływ krwi w stronę serca. Zalecamy korzystanie z solarium w rozsądnych ilościach, a dodatkowo proponujemy suplementy diety wzmacniające naczynia krwionośne, np. Lioven Active Tabs.
Nadwaga i brak ruchu szkodliwy dla nóg

Nadwaga i brak ruchu wpływa niekorzystnie na krążenie krwi. Wówczas mięśnie łydek, czyli tzw. pompa mięśniowa, nie pracują prawidłowo. Powoduje to zaleganie krwi w naczyniach.

Problemy nóg
Dlaczego warto ograniczyć sól?

Spożyta sól powoduje zatrzymanie wody w organizmie i nasilenie obrzęków. Zwiększa również ciśnienie krwi obciążając tym samym układ krążenia.
Dbanie o nogi w przypadku siedzącej pracy

Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji powoduje, że mięśnie nóg nie pracują i krew nie jest tłoczona. Może to doprowadzić do zastojów żylnych. Starajmy się więc przede wszystkim robić co jakiś czas przerwy, aby rozprostować nogi. Polecamy również stosowanie preparatu Lioven Active Tabs, który jest suplementem diety wzmacniającym naczynia krwionośne i normalizującym pracę układu sercowo – naczyniowego.
Dlaczego trzymanie nogi na nodze jest niezdrowe dla nóg?

Trzymając nogę na nodze zaburzamy naturalny rytm krążenia krwi. Długotrwałe siedzenie w takiej pozycji może również spowodować zaburzenia w krążeniu krwi i przyczynić się do powstania żylaków.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post