LORATAN Pro - przeciwalergiczny i przeciwhistaminowy

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

LORATAN Pro - przeciwalergiczny i przeciwhistaminowy

Post autor: admin. med. »

LORATAN Pro to lek doustny działający przeciwalergicznie i przeciwhistaminowo. Łagodzi dolegliwości związane z występowaniem uczuleniowego zapalenia śluzówki nosa i pokrzywki idiopatycznej.

Skład:
1 kapsułka zawiera substancje czynną - loratadyna 10 mg i substancje pomocnicze - makrogol 400, glicerol, kwas solny, żelatyna, sorbitol, czerwień koszenilowa E124, błękit patentowy E131, woda oczyszczona.

Działanie:
Lek działa na bazie loratadyny, która odpowiada za zatrzymywanie obwodowych receptorów. histaminowych typu 1 (H1). W efekcie przyczynia się do zahamowania działania histaminy, składnika który jest przyczyną reakcji uczuleniowych. Preparat zaliczany jest do kategorii leków przeciwhistaminowych II generacji. Działa łagodząco na symptomy uczuleniowe, np. kichanie, katar, stan obrzękowy i swędzenie śluzówek. Lek ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe produktu
- ciąża i okres laktacji
- stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia
- dziedziczna nietolerancja fruktozy

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu u osób dorosłych i dzieci od 2 roku życia w przypadku pokrzywki idiopatycznej i uczuleniowego stanu zapalnego śluzówki nosa (o charakterze okresowym i całorocznym).

Dawkowanie:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosować dawkę wynoszącą 10 mg x 1/24h. Dzieciom w wieku 3-12 lat podawać 5 mg x 1/24h (o mc. poniżej 30 kg) albo 10 mg x 1/24h (o mc. powyżej 30 kg).
Załączniki
LORATAN-Pro.jpg
LORATAN-Pro.jpg (4.16 KiB) Przejrzano 654 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post