Angina paciorkowcowa a angina Plauta-Vincenta

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
wojteł
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2016, o 14:49

Angina paciorkowcowa a angina Plauta-Vincenta

Post autor: wojteł »

Czy takie rozróżnienie jest potrzebne? Wczoraj byłem u lekarza z anginą, podał mi antybiotyk bez sprawdzenia typu anginy. Lewy migdałek boli mnie o wiele bardziej niż prawy, wyczytałem że powiększenie jednego migdałka może świadczyć o nietypowej anginie "Plauta-Vincenta". Czy warto ponownie się udać do lekarza? Nie umiem sam zbadać sobie gardła, więc wybaczcie, jeśli ból migdałka nie oznacza jego powiększenia. Najważniejsze jest dla mnie wiedzieć, czy anginę Plauta-Vincenta można wyleczyć tymi samymi środkami co anginę paciorkowcową (w moim przypadku antybiotyk Augmentin + osłona). Z góry dziękuję wszystkim, którzy się zainteresują tym postem i udzielą mi przydatnych informacji lub pomogą mi je uzyskać. ;]
dimedicus

Re: Angina paciorkowcowa a angina Plauta-Vincenta

Post autor: dimedicus »

wojteł pisze: Augmentin
jest to antybiotyk II rzutu(zwykle podawany o ile nie pomagają leki I rzutu) o szerokim spektrum działania,przy takich stanach
wojteł pisze: Lewy migdałek boli mnie o wiele bardziej niż prawy, wyczytałem że powiększenie jednego migdałka może świadczyć o nietypowej anginie "Plauta-Vincenta".
może byc zaatakowany 1 albo 2 migdałki nie muszą być jednakowo jak w w tym przypadku.W przypadku anginy Plauta-Vincenta tylko jeden a tu są oba ale nierównomiernie.Zresztą angina Plauta-Vincenta występuje bardzo sporadycznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post