Biatain-Ag Piankowy ze srebrem działanie przeciwbakteryjne

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Biatain-Ag Piankowy ze srebrem działanie przeciwbakteryjne

Post autor: admin. med. »

Opatrunek Biatain-Ag łączy w sobie skuteczne działanie przeciwbakteryjne i bardzo dobre wchłanianie wysięku. Zawiera kompleks srebra, który jest równomiernie rozmieszczony w piance i działa antybakteryjnie. Srebro pod wpływem kontaktu z wysiękiem, jest uwalniane do łożyska rany. Może to trwać do 7 dni (w zależności od obfitości wysięku).

Opatrunek Biatain-Ag chronii ranę przed bakteriami oraz wilgocią z zewnątrz, dzięki półprzepuszczalnej błonie ma miejsce wymiana gazowaBiatain-Ag wykazuje szerokie spektrum działania antybakteryjnego. Zwalczaja drobnoustroje powszechnie występujące w trudno gojących się ranach, m. in.:

Pseudomonas aeruginosa

Staphylococcus aureus

Streptococcus ß-hemolityczny

Escherichia coli

MRSA (Staphylococcus odporny na metycylinę)

VRE (Enterococcus odporny na wankomycynę)

Zastosowanie Biatain-Ag Piankowy ze srebrem

Opatrunki Biatain-Ag są przeznaczone do ran o średniej lub dużej ilości wysięku. Dodatkowo opatrunki Biatain-Ag mogą być stosowane do leczenia ran wykazujących spowolnione gojenie z powodu bakterii lub ran z dużym ryzykiem zakażenia.

Opatrunki Biatain-Ag zalecane są w przypadkach owrzodzeń goleni , odleżyn, w leczeniu stopy cukrzycowej. Mogą być tez stosowane na oparzenia, w miejsca pobrania tkanek do przeszczepu i powikłanych ranach pooperacyjnych.

Opatrunki Biatain-Ag minimalizują nieprzyjemny zapach wywołany przez mikroorganizmy znajdujące się w ranie

Opatrunki Biatain-Ag mogą być wykorzystywane przez pacjentów z owrzodzeniem, stosujących kompesjoterapię

Opatrunki Biatain-Ag u pacjentów z ranami zakażonymi, powinny być stosowane pod stałą kontrolą lekarza i pielęgniarki.

Sposób użycia Biatain-Ag Piankowy ze srebrem

Ranę spłukać płynem do płukania ran. Następnie delikatnie osuszyć skórę wokół rany. Opatrunek Biatain-Ag należy dobrać tak, aby jego krawędzie znajdowały się co najmniej 2 cm od brzegów rany, a w przypadku mniejszych ran - 1 cm, mocuje się za pomocą bandaża bawełnianego lub elastycznego, a jeśli jest to wskazane, za pomocą specjalistycznego bandaża kompresyjnego. Zmiana opatrunku jest zalecana zgodnie ze wskazaniami klinicznymi lub gdy na krawędzi pojawią się ślady wysięku - może pozostawać na ranie do 7 dni. Biatain-Ag może być stosowany przez cały okres leczenia rany
Załączniki
BIATAIN.jpg
BIATAIN.jpg (8.56 KiB) Przejrzano 572 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post