ALLEVYN Ag - na rany o umiarkowanym lub obfitym wysięku

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

ALLEVYN Ag - na rany o umiarkowanym lub obfitym wysięku

Post autor: admin. med. »

ALLEVYN to hydroaktywne opatrunki z pianki poliuretanowej, klinicznie przebadane i ekonomiczne, przeznaczone do nowoczesnego leczenia ran.

ALLEVYN Ag przylepny jest sterylnym opatrunkiem z pianki poliuretanowej, z przylepcem, na rany o umiarkowanym lub obfitym wysięku.

Nowoczesna technologia opatrunków ALLEVYN Ag to:

Szybkie wchłanianie wysięku, duże zdolności absorpcyjne oraz utrzymanie wilgotnego środowiska w ranie poprzez kontrolowane wchłanianie wysięku.

Delikatna struktura hydroaktywna ALLEVYN Ag może w wydajny sposób wchłaniać nadmiar płynu wysiękowego (wielokrotność swojej własnej masy), zachowując jednocześnie w dnie rany niezbędną ilość wilgoci.

Trójwarstwowa konstrukcja składająca się z poliuretanowej warstwy kontaktowej, pianki poliuretanowej i ochronnej zewnętrznej warstwy foliowej.

- Zastosowana na zewnętrznej stronie półprzepuszczalna folia poliuretanowa umożliwia z jednej strony wymianę gazową (w szczególności odparowywanie wody), z drugiej zaś stanowi szczelną barierę dla bakterii i ciał obcych z zewnątrz, co przyczynia się do szybkiego i bezbolesnego leczenia rany przy zachowaniu wilgotnego środowiska.


- Środkowa warstwa opatrunku z miękkiego materiału poliuretanowo-piankowego doskonale przylega, dopasowując się do kształtów ciała i stanowi wyściółkę zarówno w obrębie dna rany, jak i jej brzegów. Dodatkowo w opatrunku ALLEVYN Ag warstwa ta zawiera sulfadiazyny srebra [cząsteczki srebra], dzięki czemu zapewnia on ochronę antybakteryjną przed szerokim spektrum patogenów (w tym MRSA i VRE) oraz zapobiega infekcji umożliwiając szybkie gojenei się rany. Przeciwbakteryjna aktywność ALLEVYN Ag utrzymuje sie ponad 7 dni.


- Poliuretanowa warstwa stykająca się z raną, posiadająca specjalną strukturę, zapobiega przywieraniu okładu do powierzchni rany i umożliwia dzięki temu szybką i bezbolesną zmianę opatrunku. Poza tym warstwa ta pobudza proces ziarninowania.

Szybka i łatwa aplikacja nawet w trudnych miejscach
Bezpiecznie przylegająca folia samoprzylepna
Mało alergiczny, samoprzylepny klej akrylowy
Wodoszczelna i antybakteryjna zewnętrzna warstwa foliowa
Łatwy i bezbolesny w usuwaniu

ALLEVYN Ag nieprzylepny może pozostawać na ranie do 7 dni.
Zastosowanie ALLEVYN Ag - przylepny

ALLEVYN Ag przylepny jest skuteczny w leczeniu ran z umiarkowanym i obfitym wysiękiem, zakażonych i narażonych na zakażenie tj.:


* owrzodzenia tętnicze, żylne, cukrzycowe,
* odleżyny przewlekłe,
* owrzodzenia podudzi,
* rany pooperacyjne
* resekcja chirurgiczna
* przeszczepy skóry,
* miejsca pobrania przeszczepu skórnego,
* obszerne otarcia naskórka i zdarcie skóry,
* oparzenia II i III stopnia.
Sposób użycia ALLEVYN Ag - przylepny

ALLEVYN Ag nieprzylepny może pozostawać na ranie do 7 dni.
Załączniki
ALLEVYN.jpg
ALLEVYN.jpg (23.08 KiB) Przejrzano 530 razy
ALLEVYN_1.jpg
ALLEVYN_1.jpg (14.25 KiB) Przejrzano 530 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post