częste oddawanie moczu

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
gala1134
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 15:13

częste oddawanie moczu

Post autor: gala1134 »

witam. moim problemem jest częste oddawanie moczu. Przez dobę potrafię oddać mocz tak do 22 razy, w tym w nocy 5-6 razy. Przed spaniem skorzystam z toalety i zaraz po położeniu za jakies pół godziny znowu potrzebuję pójść załatwić się. Dodam, że jest dużo tego moczu. Piję codziennie 1, 5 l. wody, jem dużo warzyw. Staram się pić wodę do 18 aby mniej razy chodzić w nocy do ubikacji. Zaznaczę, że nic mi przy tym nie boli ani nie piecze. Badania moczu prawidłowe. mam skierowanie do urologa (miesiąc czekania), polecono mi także ginekologa z uwagi na fakt, że 8 m-cy temu rodziłam (drugie dziecko w przeciągu 3 lat). Pytanie, czy udać sie najpierw do ginekologa? Co to może być? Jakie urolog przeprowadzi badania? Jak dalej postępuje się? Dodam, że mam 34 l. Z góry dziękuję za odp.
dimedicus

Re: częste oddawanie moczu

Post autor: dimedicus »

Czy może pani określić ile tego moczu występuje w ciągu doby?
Ważna jest ocena czy to jest częstomocz(polakisuria) czy już wielomocz (poliuria)

Proszę też zaznaczyć czy są to pilne,nagłe potrzeby siusiania,problem z utrzymaniem?
czy są przyjmowane jakieś leki?jak z używkami?co Pani pija?
czy występują jakieś inne objawy,jak np osłabienie, senność, obrzęki,czy były jakieś problemy z rodzeniem?
Przyczyn jest wiele i trudno będzie oceniać bez pełnego wywiadu a od tego będzie uzależniony kierunek badań i wdrożenie leczenia.
Czy wykonano usg,badanie na cukier,badania hormonalne,,urazów jakiś kręgosłupa czy głowy nie było,jakieś problemy ze stawami,jak rozumiem aktualnie nic nie wskazuje na ciążę?Być może problem jest z przysadką.
Trzeba wykonać badania w podanych kierunkach dla oceny stanu. Więc będzie konieczne badanie przez urologa i ginekologa.
gala1134
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 15:13

Re: częste oddawanie moczu

Post autor: gala1134 »

ile to cieżko mi powiedzieć, jedynie zliczałam ile razy chodzilam do ubikacji. zawsze duzo go oddaję, nie parę kropelek. Nie jest to uczucie podobne gdy byłam w ciąży, że musiałam skorzystać z toalety a tam zaledwie parę kropel polecialo. Myślę, że tak za każdym razem to spokojnie napełniłby się kubeczek, w którym oddaje się mocz do badania. Tak jak wspominalam wcześniej, przykładowo przed położeniem się spać idę opróżnić się i zanim zdążę zasnąć (tak do godziny) musze pójść jeszcze raz. Zaznaczę tutaj, że staram się nie pić wody po godzinie 18. Z płynów to tylko 1,5 l wody lekko gazowanej i dwie kawy parzone w kubkach (zaraz po obudzeniu i w południe). Herbat, alkoholi zero. Tak jak wspominałam w porze nocnej (tj od 21 do 5, 6 rano) potrafie po 5,6 razy pójść do toalety. Czuję dużą potrzebę pójścia (inaczej bym nie zasnęła czy też nie nakarmiłabym dziecka, gdzie karmienie trwa ok. 8 minut).
Wydaje mi się, że nie są to aż tak nagle potrzeby sikania (inaczej troszkę w nocy). "cisnienie" w ciągu dnia stopniowo narasta i tak do godziny musze skorzystać z toalety. Nie mam problemów z utrzymaniem. Leków żadnych nie zażywam, jedynie przyjmowałam biotynę na wypadanie włosów po ciąży przez okres 5 miesięcy.
Senność, zmęczenie wystepuje po nieprzespanych nocach z uwagi na fakt, ze 8 miesięczne dziecko nie ma ochoty spac w nocy i budzi się po 20 razy w ciągu nocy. Tak jest od urodzenia.
W ciąży miałam żylaki na sromie, które wchłonęły się parę dni po urodzeniu. problemu z rodzeniem nie bylo, aczkolwiek przy pierwszym dziecku byłam nacinana, a przy drugim sama "pękłam".
badań hormonalnych i na cukier nie było oprócz tych co w okresie ciąży. Wszystkie badania mialam prawidłowe. Mam problemy z kręgosłupem (odcinek lędźwiowo - krzyżowy). oto opis :
MR KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWEGO
Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1 - sag. i ax.), FR-FSE (T2 - sag. i ax.) oraz IR-FSE/STIR (T2 – sag.) bez wzmocnienia kontrastowego.

Leowypukła skolioza lędźiowa. Osłabienie sygnału RF w obrazach T2-zależnych i obniżenie wysokości tarcz międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 - zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne.
Na tych poziomach widoczne niewielkie (odpowiednio na 3 i 2 mm wnikające dokanałowo), tylne, pośrodkowe wypukliny pierścieni włóknistych tarcz międzykręgowych modelujące dyskretnie worek oponowy.
Zmianom tym towarzyszą droben zaostrzenia krawędzi trzonów, obszary zmian degeneracyjnych w ich przylegajacych częściach (strefy obrzęku szpiku i jego przebudowy tłuszczowej).
W zakresie pogranicza Th-L widoczne niewielkie guzki Schmorla.
Innych zmian w obrębie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego i strukturach kanału kręgowego badaniem MR nie stwierdza się. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych zlokalizowany na poziomie L1. Nić końcowa ufiksowana prawidłowo.
Dziękuję za przeczytanie
dimedicus

Re: częste oddawanie moczu

Post autor: dimedicus »

Przyczyną opisanych objawów nie jest kręgosłup. Ale zmiany degeneracyjne na pewno są odczówalne(ale to tak na marginesie)
Trzeba będzie wykonać dodatkowe badania.
gala1134
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 15:13

Re: częste oddawanie moczu

Post autor: gala1134 »

dziekuje bardzo za odp. Czy moge wiedziec jakie to będą dodatkowe badania? wiem, że dowiem sie zapewne za m-c asle pytam teraz tak z ciekawosci.
dimedicus

Re: częste oddawanie moczu

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim usg,badanie moczu z posiewem oraz badanie krwi z hormonami w tym też cukier.,
gala1134
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 15:13

Re: częste oddawanie moczu

Post autor: gala1134 »

dziekuje ślicznie za odp. jeszcze mam jedno pytanie. wlasnie obliczylam, że w dniu wizyty będę prawdopodobnie miała okres. czy jest sens iść wtedy do lekarza czy zmienić termin?
dimedicus

Re: częste oddawanie moczu

Post autor: dimedicus »

Okres przy badaniu jamy brzusznej(usg) nie ma znaczenia
gala1134
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 15:13

Re: częste oddawanie moczu

Post autor: gala1134 »

dziekuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post