Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Blasterm92
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 07:22

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: Blasterm92 »

Za 2 tygodnie będę miał laparoskopową operacje klipsowania żylaków. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to wygląda dokładnie? Czy ja już na stałe do końca życia coś będę tam miał, czy to będzie metalowe i np nie bede juz mogl miec robionego rezonansu lub czy będzie to przeszkadzało w trenowaniu kickboxingu lub na siłowni.
dimedicus

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: dimedicus »

Zabieg przebiega przez wprowadzenie wziernika w małe nacięcie.
Współczesne klipsy wykonuje się ze stopów tytanu, rzadko tantalu. Są obojętne pod względem biologicznym oraz nie mają właściwości ferromagnetycznych.
Są również klipsy polimerowe, są również obojętne biologicznie oraz nie mają właściwości ferromagnetycznych.
Są zakładane na stałe(w tym przypadku) nie są przeszkodą po miesiącu od zabiegu
Blasterm92 pisze:w trenowaniu kickboxingu lub na siłowni.
Blasterm92
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 07:22

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: Blasterm92 »

Moja doktor rodzinna mówiła mi że są jakieś klipsy które się po jakimś dłuższym czasie rozpuszczają (tak jak nici w szwach wewnatrz ciała), to mozliwe ?

Mam jeszcze pare pytań, z góry wybaczcie za to że te pytania mogą wam się wydawać "głupie" lecz po prostu chciałbym się dowiedzieć roznych rzeczy odnosnie tego zabiegu.
-jakiej wielkosci są te klipsy?
-czy jesli zostane uderzony w to miejsce lub będzie jakieś duże przeciążenie, np przy jakimś skoku itp czy nic tam sie nie uszkodzi? bo nie mam pojęcia jak wygląda taki klips
-jesli ten klips zmniejszy przeplyw krwi to czy w miejscu przed klipsem nie utworzą się żylaki ?
-po ćwiczeniach lub przy podnieceniu zauważyłem dużo bardziej ukrwioną moszne, jądra itp (żylaki sie bardzo powiekszaly) to w jaki sposob po założeniu klipsu i np po wysilku to jądro będzie ukrwione skoro przeplyw krwi bedzie ograniczony? krew będzie doplywać również innymi źródłami ?
-i teraz chyba 2 najglupsze pytania, lecz po prostu jestem ciekaw, czy takie zmniejszenie przeplywu może utworzyć jakiś zator żylny w tym miejscu np gdy będę miał jakies problemy z cholesterolem czy złogami tłuszczu w zylach itp?
-gronkowiec zdrowemu człowieku w niczym nie przeszkadza, lecz jeśli ktoś ma jakieś "sztuczne" części w organizmie to moze to zagrażać życiu ( tak gdzies wyczytałem), w jaki sposob zapobiegać takiemu gronkowcowi w organizmie i czy to raczej nie mozliwe zeby on sie tam dostal ?

Byłbym niesamowicie wdzięwczny gdyby mi ktokolwiek odpowiedział na chociaż połowę z tych pytań, pozdrawiam
Blasterm92
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 07:22

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: Blasterm92 »

nigdzie w internecie nie moge znależć żadnych informacji na temat tych klipsów
dimedicus

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: dimedicus »

Blasterm92 pisze:nigdzie w internecie nie moge znależć żadnych informacji na temat tych klipsów
od tego ja jestem a że nie ma temu się nie dziwię,zapewne są ale dostępne tylko dla pracowników służby zdrowia.
Klipsy są różnej wielkości i dobierane do miejsca założenia
Proszę się nie obawiać nie odpadnie taki klips,są tak zrobione że nie odpadną
Proszę się nie obawiać o żylaki czy przepływowy będą zachowane
Obecnie proszę nie stosować żadnych wysiłków fizycznych,naprężeń wysiłkowych.
Blasterm92
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 07:22

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: Blasterm92 »

Witam, jestem 9 dni po zabiegu podwiązania żylaków powróżka nasiennego metodą laparoskopową (klipsowanie). Przez pierwsze 2 dni żylaki były bardzo miekkie, od 2 do około 6 dnia lewa strony moszny była tak bardzo spuchnięta że skóra na niej była aż naprężona, około 3x większe niż normalny rozmiar, nie wiem czy to była opuchlizna jądra, czy tych żylaków, od wczoraj żylaki wróciły do rozmiarów i twardości takich jakie były przed zabiegiem, opuchlizna zeszła prawie całkowicie. Czy to normalne?
Edit: Dodam jeszcze że podczas 1 nocy w szpitalu było wszystko ok, ale podczas 2 i 3 nocy gdy już byłem w domu miałem praktycznie ciągły wzwód podczas snu i samoistne wytryski, raz na noc. Miałem takie coś tylko podczas 2 i 3 nocy po zabiegu i właśnie od mniej więcej tego momentu zaczęło mi puchnąć jądro / żylaki, tak jak to juz wcześniej opisywałem. Takie rzeczy sie zdarzaja i czy to w czyms moglo przeszkadzać podczas rekonwalescencji ?

Pierwszego dnia problem z członkiem był bardzo nasilony, cały czas był twardy i skurczony ale z dnia na dzien to ustępuje i teraz jest tylko gdy chodzę itp, w pozycji leżącej ten problem nie występuje.
Co jakiś czas będę tutaj zdawał "relacje" dla osób które w przyszłości będą szukać rozwiązania mojego problemu, mam nadziej ze się z nim uporam. I prosiłbym o odpowiedzi ekspertów na moje pytania z początku tego posta. Pozdrawiam
Meneus

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: Meneus »

Blasterm92 pisze:. Czy to normalne?
Tak,to normalny objaw po zabiegu.
Blasterm92
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 07:22

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: Blasterm92 »

Witam, tydzien po zabiegu sie wszystko unormowałe i z moim "problemem" z tytulu tematu i z zylakami, troche sie zmniejszyły itp, lecz od 4-5 dni znowu zylaki są bardzo twarde tak jak by wypelnione, a moj problem wrócił w delikatnym stopniu.

Mam jedno pytanie trochę po za tematem, czy impulsy elektryczne ( ogólnie prąd ) np z urządzenia pomiarowego masy ciała, kości itp, takie jak są w gabinetach dietetycznych mają jakiś wpływ na klipsy znajdujące się w moim ciele?
dimedicus

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: dimedicus »

Blasterm92 pisze:Mam jedno pytanie trochę po za tematem, czy impulsy elektryczne ( ogólnie prąd ) np z urządzenia pomiarowego masy ciała, kości itp, takie jak są w gabinetach dietetycznych mają jakiś wpływ na klipsy znajdujące się w moim ciele?
Na pewno nie.
Blasterm92 pisze:lecz od 4-5 dni znowu zylaki są bardzo twarde tak jak by wypelnione, a moj problem wrócił w delikatnym stopniu.
proszę jeszcze poczekać,takie objawy mogą się utrzymywać jeszcze do 3 miesięcy od zabiegu.
paker
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2017, o 22:27

Re: Twardy i skurczony penis w trakcie spoczynku

Post autor: paker »

Witam Blasterm92.

Mam ten sam problem, co Ty i zmagam się z nim już od kilku lat. Spędziłem wiele czasu na przeglądaniu Internetu w celu rozwiązania tego problemu, nie uwierzyłbyś jak wiele. Niestety polskojęzyczny Internet milczy w tej sprawie, a urolodzy nie widzą w tym żadnego problemu.
Na szczęście któregoś dnia natknąłem się na forum angielskojęzyczne gdzie o naszym problemie rozmawiało wielu mężczyzn z całego świata. Okazało się, że problemy, które nas dotyczą są związane z mięśniami dna miednicy, a dokładnie z ich nierównowagą. Mięśnie te z różnego powodu (naciągnięcia, skurczu) nie pracują prawidłowo, są za bardzo spięte, to prowadzi do rożnego rodzaju zaburzeń. Zauważ, że czujesz znaczną poprawę, gdy siedzisz albo leżysz, najgorzej jest, gdy stoisz. Rano zaraz po przebudzeniu się gdy ciało jest rozluźnione penis też jest miętki i rozluźniony problem zaczyna się gdy wstajesz i zaczynasz się poruszać.

Reasumując na 99% jest to problem mięśni dna miednicy. Są spięte, powodują różne naciski, utrudniają prawidłowe krążenie krwi w tym regionie ciała i uciskają nerwy. Jeden z Twoich lekarzy, który proponował Ci zrobienie rezonansu miednicy z opisem przepływu krwi i naczyń, był najbliżej przyczyny problemu.

Poczytaj o tym wszystkim, co mowie na anglojęzycznych forach i stronach, wiele informacji znajdziesz wpisując w gogle hasło: hard flaccid. Wielu ludzi pisze o pełnym wyleczeniu, ale droga do tego jest długa, wymaga regularnych ćwiczeń i rehabilitacji.

Bardzo dobrze by było jak byś zrobił ten rezonans miednicy z opisem przepływu krwi i naczyń, wtedy będziesz miał pewność 100% a lekarze wtedy będą już pewnie wiedzieć, co robić.

Poczytaj trochę o ćwiczeniach rozluźniających i rozciągających mięśnie dna miednicy, bo jest to podstawa terapii.

Pozdrawiam. Paker
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post