Prosze o odczytanie wyniku rezonansu

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
postrozowa
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, o 19:17

Prosze o odczytanie wyniku rezonansu

Post autor: postrozowa »

Witam serdecznie.
Swój problem opisze od początku. Jakiś rok temu zaczeło boleć mnie w okolicy prawego biodra, szczególnie przy stawaniu np. z krzesła czułem przez chwilę straszny ból. Po kilku minutach rozchodzilem to i ból ustępował. Bolało ale w niedużym stopniu ale najbrdziej przy wstawaniu. Później ból zniknął na jakiś czas (2-3 mięsiące). Po tym czasie znowu się pojawił ale ze zdwojoną siłą. Postanowiłem nie ignorować tego bólu i udałem się do lekarza. Zrobiłem badanie krwi, z którego nie wynikły żadne stany zapalne oraz rtg prawego biodra, które również nic nie wykazało. Ból niestety nie ustepował. Najgorzej było w nocy przy obracaniu się z boku na obok oraz przy stawaniu. Po jakimś czasie ból przeniósł sie na lewe biodro, a prawe przestało całkowicie boleć. I tak do teraz raz boli w okolicy prawego biodra a raz w okolicy lewego. Nieraz nie mam żadnego bólu w okolicy bioder a boli mnie w okolicy prawego pośladka a raz w okolicy lewego. Poszedłem jeszcze raz do lekarza ortopedy, który stwierdził że to może być ból od kręgosłupa, więc zrobiłem rtg kręgosłupa z które również nic wykazało, poza lekkim skrzywieniem kręgosłupa (kifoza) o którym wiedziałem od dziecka. Lekarz przypisał tabletki przecizapalne Aulin. W trakcie brania tabletek nie odczuwałem bólu ale po odstawieniu wszytko wróciło z powrotem. Raz lewe biodro , raz prawe, raz okolice prawego pośladka, raz lewego. Lekarz stwierdził jeżli tabletki nie pomogą należy zrobić rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, którego wynik przedstawia się następująco:
Badaniem objęto odcinek Th12-S5. Częściową lumbalizajca kręgu S1 z hypolastyczną tarczą S1-S2.Prawidłowy sygnał tarcz międzykręgowych, wypuklin czy przepuklin dokanałowych nie stwierdzono. Nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów na pograniczu piersiowo-lędźwiowym na podłożu zaburzeń kostnienia. Poza tym struktura kręgów w obrazie MR prawidłowa. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Stożek rdzenia widoczny na poziomie L1. Przestrzeń przykręgosłupowa bez cech patologii.
Może, ktoś odczytać ten wynik? Byłem z MR kręgosłupa u innego lekarza ortopedy (lekarz który zlecił mi rezonans nie miał wolnych terminów, a mi zależało na czasie, gdyż miałem lada dzień wyjazd za granicę) ale on od razu wykluczył powiązanie bólu z kręgosłupem i nawet nie patrzył na ten rezonans. Stwierdził, że mam dysplazję stawu biodrowego z prawej strony na podstawie rtg biodra. Powiedział, że to tak ma boleć i nic z tym się nie zrobi. Mówiłem mu, że raz mnie boli z prawej a raz z lewej strony a on że to tak się przesuwa. Mówiłem również, że jak mam do pracy chodzić , a on, że wziąć wolne i na fizjoterapię się udać. Osobiście nie wierze w jego tezę, gdyż wcześniej 3 innych lekarzy nie widziało nic złego w stawie biodrowym na podstawie rtg stawu biodrowego. Proszę o odczytanie wyniku rezonansu, gdyż ten lekarz nie raczył na niego nawet spojrzeć.

Pozdrawiam serdecznie
Meneus

Re: Prosze o odczytanie wyniku rezonansu

Post autor: Meneus »

Lumbalizacja może dawać takie objawy. Jest to upodobnienie się pierwszego kręgu krzyżowego do ostatniego kręgu lędźwiowego, czyli nie ulega on zrośnięciu z resztą kości krzyżowej a na zdjęciach jest widoczny jako kolejny kręg lędźwiowy.
postrozowa
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, o 19:17

Re: Prosze o odczytanie wyniku rezonansu

Post autor: postrozowa »

Dziękuję za odpowiedź. To w jaki sposób to się leczy? Czy jakies dodatkowe badania powinienem wykonać?
Meneus

Re: Prosze o odczytanie wyniku rezonansu

Post autor: Meneus »

Teraz powinieneś zajrzeć ze skierowaniem do poradni rehabilitacyjnej na ćwiczenia i fizykoterapię.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post