Przerost lewej komory i upośledzona relaksacja

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
malik1
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2015, o 13:13

Przerost lewej komory i upośledzona relaksacja

Post autor: malik1 »

Witam mam przerost lewej komory i upośledzoną relaksację mięśnia sercowego
lekarz nie odpowiedział mi czy to groźne i jak to leczyć
dostałem tylko tabletki na obniżenie ciśnienia, po których nie jestem w stanie egzystować
badania przeprowadzono na podstawie USG serca
Czy jest to proces odwracalny, jak to leczyć, często mam objawy ostrej niewydolności serca
dimedicus

Re: Przerost lewej komory i upośledzona relaksacja

Post autor: dimedicus »

Już wyjaśniłem w innym dziale ale że tu jest więcej info.uzupełnię że:Informacje dotyczące rokowań powinien udzielic lekarz prowadzący.Występują 3 stopnie oceny stanu:zaburzenia relaksacji,pseudonormalizacja,restrykcja.Piszesz że zostały przeprowadzone badania więc opis każdego badania echokardiograficznego powinien
zawierać wnioski dotyczące obecności i stopnia dysfunkcji rozkurczowej.Proszę rozmawiać z lekarzem co do rokowań.
malik1
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2015, o 13:13

Re: Przerost lewej komory i upośledzona relaksacja

Post autor: malik1 »

i tu jest problem 4 różnych kardiologów stwierza u mnie przerost lewej komory i upośledzoną relaksację i nić poza tym się nie mogę dowiedzieć w moim mieście więcej specjalistów nie ma
dlatego pytam
jak to leczyć, jakie lekarstwa podpowiedzieć lekarzowi żeby przepisał
jak z tym żyć ewentualnie gdzie się wybrać, żeby zmniejszyli przerost
dimedicus

Re: Przerost lewej komory i upośledzona relaksacja

Post autor: dimedicus »

Leki na Rp może zlecić lekarz prowadzący.Nie możemy zlecać leków na Rp.(często takie leki pacjenci zdobywają nielegalnie i stosują)Leki zleca tylko lekarz który zna całość problemu i dobiera odpowiednie stosowanie odpowiednie do stanu.Druga sprawa że lekarze nie honorują naszych zaleceń(to są sporadyczne przypadki gdzie bierze się zalecenia z forów)Tak że proszę w tych sprawach rozmawiać z kardiologiem(tu nie mogę pomóc)
malik1
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2015, o 13:13

Re: Przerost lewej komory i upośledzona relaksacja

Post autor: malik1 »

Jedyne co mi przepisali to NEBICARD to się nawet w aptece dziwili, że to dal mnie
może jakaś sugestia to porozmawiam z rodzinnym może mi przepisze
dimedicus

Re: Przerost lewej komory i upośledzona relaksacja

Post autor: dimedicus »

Nie dziwię się zaskoczeniu w aptece,gdyż ten lek stosuje się zasadniczo u osób w podeszłym wieku.Jest tak wiele leków na obniżenie ciśnienia tętniczego,że można było lepsze zlecić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post