Gardło - dziwny ból. Refluks, zapalenie...?

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Cytrynowa
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 13:51

Gardło - dziwny ból. Refluks, zapalenie...?

Post autor: Cytrynowa »

Dzień dobry wszystkim! :) Proszę o pomoc/podpowiedź w sprawie mojego bolącego od końca czerwca gardła. Ból jest dziwny, tak jakby "mechaniczny" - gardło boli najbardziej przy ziewaniu, szerokim otwieraniu buzi, czasem przy przełykaniu. Największe dolegliwości odczuwam po przebudzeniu się rano, a także, gdy czasem obudzę się w nocy. Moje dolegliwości są obustronne i mają zmienne natężenie. Początkowo istniało u mnie podejrzenie infekcji - przyjmowałam antybiotyki, które nie pomogły; potem pojawiła się koncepcja refluksu żołądkowo-przełykowego - zażywane przeze mnie inhibitory pompy protonowej też na niewiele się zdają. Zmodyfikowałam również dietę, m.in. unikam mocnej kawy, alkoholu, ostrych przypraw, cytrusów. Łuki podniebienne są u mnie stale zaczerwienione (dołączam również zdjęcie mojego gardła). Może ktoś z Państwa spotkał się z czymś podobnym? W najbliższym czasie wybieram się do laryngologa, ale może ktoś już mógłby coś podpowiedzieć? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Załączniki
gardło.jpg
gardło.jpg (28.73 KiB) Przejrzano 1208 razy
dimedicus

Re: Gardło - dziwny ból. Refluks, zapalenie...?

Post autor: dimedicus »

Zdjęcie nie jest najlepsze,jest tu stan zapalny z podrażnieniem.Dla lepszej oceny wskazane jednak osobiste badanie.
Cytrynowa
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 13:51

Re: Gardło - dziwny ból. Refluks, zapalenie...?

Post autor: Cytrynowa »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post