Silne, ustępujące bóle głowy

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
kamis.c
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2016, o 13:57

Silne, ustępujące bóle głowy

Post autor: kamis.c »

Mój chłopak ma 17 lat, gra w piłkę nożną co może łączyć się z urazami.
Kiedyś miał bardzo silne napady bólu głowy. Przykładowo wszystko było okej, funkcjonował normalnie a w pewnym momencie zaczynała go boleć głowa i z bólu nie mógł sie ruszyć, ledwo mógł mówić, bo każdy ruch sprawiał ból do tego stopnia że zdarzały się łzy. Ustępowały same, zazwyczaj zwykłe leki przeciwbólowe nie działały. Takie napady były np dwa razy jednego dnia lub kilka dni pod rząd a potem spokój... Teraz od jakiegoś czasu bóle ustąpiły (chyba, że nic mi o nich nie mówi, bo nie chce żebym się martwiła). Dość często zdarzały się kiedyś krwotoki z nosa, szczególnie przy osłabieniu lub lekkim ruszeniu nosa, ale samoistne też się zdarzały. Z tego co wiem ustąpiły (gdy był ostatnio przeziębiony poszedł do lekarza i wspomniał o krwotokach i dostał tabletki na nie). Mogłabym prosić o jakieś informacje? Bo on do lekarza nie chce iść, a jak był i miał wspomnieć o bólach głowy to mi powiedział, że zapomniał. A mnie to niepokoi mimo tego że podobno ustąpiły.
dimedicus

Re: Silne, ustępujące bóle głowy

Post autor: dimedicus »

Czy są jakieś przyczyny,takich objawów? Występują w jakiś konkretnych stanach?
Czy występują przy takich stanach bólowych: nudności,wymioty,blednięcie czy czerwona twarz,problemy z widzeniem,objawy lękowe.
Osłabnięcia występują skoro pojawiają krwotoki.
Czy wykonano jakieś badania krwi,badania radiologiczne?
Takie nagłe bóle głowy mogą być migrenowe, ale mogą sygnalizować krwotoki do mózgowe, czy też guzie mózgu.
Pisze pani że one występują co jakiś czas a więc mogą to być tzw bóle głowy samoistne lub migrenowe.
Jednak bez badań się nie obejdzie i to trzeba wyjaśnić partnerowi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post