Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
plaska stopa
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:03

Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Post autor: plaska stopa »

14872701_324081931299487_1458095421_n.jpg
14872701_324081931299487_1458095421_n.jpg (37.49 KiB) Przejrzano 2054 razy
Zacznę od tego, że dopiero nie dawno zaczęłam się interesowac tematem, rodzice niestety to zaniedbali, a ja tez długi czas to olewałam. Wiem, że mam płaskostopie, ale wstydzę się iść do ortopedy, chciałabym żeby osoba znająca się na tym oceniłą czy jest to bardzo zaawansowane stadium, czy mam haluksy, czy jest jakaś szansa na poprawę jesli się przełamię i pójdę do lekarza. Dodam, że lewa stopa jet po poważnym złamaniu,efektem są śruby i potem po skręceniu stawu skokowego. Pozdrawiam.
dimedicus

Re: Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Post autor: dimedicus »

Zdjęcia są niewyraźne i nie widzę tu stanu zapalnego przy halluksach jednak z wyglądu,nie widzę tu podstaw do oceny,że są halluksy. Widzę że stopa lewa jest po urazie.
Co do płaskostopia to na podstawie takich zdjęć nie można ocenić, wskazane jest zdjęcie boczne od str.wew.
Proszę podać wiek,to podam co robić.
plaska stopa
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:03

Re: Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Post autor: plaska stopa »

Dodaje zdjęcie wewnętrze, jeśli trzeba jutro zrobie lepszej jakości. Mam 23 lata, pracę głównie stojącą.
Załączniki
14886008_324127414628272_862762958_n.jpg
14886008_324127414628272_862762958_n.jpg (46.6 KiB) Przejrzano 2049 razy
dimedicus

Re: Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Post autor: dimedicus »

Jest płaskostopie.Co można zrobić?
stosowanie wkładek korekcyjnych na płaskostopie (można kupić)
ćwiczenia lecznicze
chodzenie boso (bardzo dobrze ma wpływ chodzenie po piasku
kinesiotaping
odpowiednio wyprofilowane obuwie
plaska stopa
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:03

Re: Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Post autor: plaska stopa »

Wkładki korekcyjne moge kupić zwykłe w sklepie ortopedycznym,czy mają jaką specjalną nazwę? Boso chodze bardzo dużo, odkąd pamiętam, więc to chyba niebzyt działa :( Co do specjalnego obuwia to jakie konkretnie? poza tym nie wiem czy to ma sens, skoro w pracy przez 8 godzin musze miec obuwie zmienne.
dimedicus

Re: Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Post autor: dimedicus »

plaska stopa pisze:czy mają jaką specjalną nazwę
wkładki na płaskostopie poprzeczne
Na podstawie zdjęć nie mogą ocenić czy czasem nie występuje też dodatkowo płaskostopie podłużne
Jeśli są wkładki to nie ma potrzeby stosować obuwia specjalnego.
plaska stopa pisze:Boso chodze bardzo dużo, odkąd pamiętam, więc to chyba niebzyt działa
ciężko w dorosłym wieku zmieniać ustawienia profilu stopy,w każdym razie pomaga,jest wiele ćwiczeń na płaskostopie, postaramy się wrzucić dziś do działu rehabilitacji.
plaska stopa
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:03

Re: Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Post autor: plaska stopa »

] wkładki na płaskostopie poprzeczne
Na podstawie zdjęć nie mogą ocenić czy czasem nie występuje też dodatkowo płaskostopie podłużne
Jeśli są wkładki to nie ma potrzeby stosować obuwia specjalnego.

OK, sprawię sobie takie, dziękuje bardzo. Nawet jeśli występuję tez płaskostopie podłużne to te na poprzeczne też pomogą?
dimedicus

Re: Płaskostopie,haluksy??? Zdjęcia.

Post autor: dimedicus »

Powinny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post