Marvelon. Doustny środek antykoncepcyjny

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Marvelon. Doustny środek antykoncepcyjny

Post autor: Asystentka »

Preparat zawiera substancję: dezogestrel + etynyloestradiol
Lek dostępny na receptę

Marvelon jest kombinowaną tabletką antykoncepcyjną. Prawidłowo zażywana zapewnia prawie 100% skuteczności w zapobieganiu ciąży. Dodatkową zaletą tabletki jest jej łagodzenie bólów menstruacyjnych, trądzika i napięcia przedmiesiączkowego.

Marvelon zawiera ethinylestradiol (30 mikrogramów) i desogestrel (150 mikrogramów), które są odpowiedzialne za ochronę przed niechcianą ciążą. Są one syntetycznymi odpowiednikami naturalnie występujących w ciele żeńskich hormonów, estrogenu i progestagenu. Poprzez wypełnienie na naszej stronie formularza medycznego, możesz bezpiecznie zamówić tabletki antykoncepcyjne przez Internet na 121doc. Jeżeli nasz lekarz nie będzie miał żadnych wątpliwości i wystawi receptę, tego samego dnia Marvelon zostanie wysłany z naszej akredytowanej apteki na podany przez ciebie adres.
Działanie tabletek Marvelon

Marvelon zawiera dwa syntetyczne hormony, które są odpowiednikami naturalnie występujących u kobiet estrogenu i progestagenu, mających wpływ na cykl menstruacyjny. Zapobiegają ciąży na trzy sposoby: utrudniają plemnikom przedostanie się do macicy poprzez zagęszczenie śluzu, zmieniają konsystencję błony śluzowej co uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka, nie dopuszczają do uwolnienia komórki jajowej z jajników.
Stosowanie tabletek Marvelon

W celu natychmiastowej ochrony przed niechcianą ciążą należy przyjąć jedną tabletkę antykoncepcyjną Marvelon pierwszego dnia okresu. Następnie trzeba zażywać kolejne tabletki codziennie przez 21 dni, po których następuje 7-dniowa przerwa. Po tygodniowym odstępie, należy na nowo rozpocząć 21-dniowy cykl. W czasie siedmiodniowej przerwy występuje krwawienie przypominające okres.
Bezpieczeństwo stosowania

Marvelon nie powinien być stosowany przez kobiety które: są w ciąży, karmią piersią, są po 35 roku życia i palą papierosy, są powyżej 50 roku życia. Zabrania się również stosowania tych tabletek przy następujących dolegliwościach:

zakrzepica w kończynach dolnych, żyłach, płucach lub ryzyko jej wystąpienia
Mocno zaawansowana cukrzyca, zaburzenia pracy serca, wysoki poziom cholesterolu lub nadciśnienie
Ciężkie migreny
Rak piersi lub dróg rodnych
Krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie
Kamienie żółciowe
Choroby wątroby, żółtaczka lub problemy zdrowotne przy stosowanych wcześniej hormonalnych tabletkach antykoncepcyjnych

W celach bezpieczeństwa, wypełniając formularz medyczny należy uwzględnić wszystkie przyjmowane leki.
Możliwość występowania efektów ubocznych

Marvelon jest bezpieczny dla większości kobiet powyżej 18 roku życia. Niekiedy mogą wystąpić łagodne skutki uboczne podczas stosowania tych tabletek. Do najczęstszych zalicza się: bóle głowy, wahania wagi, nadwrażliwość piersi bądź ich powiększenie, bóle brzucha i mdłości. Przy dłuższym występowaniu dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem, który może zamienić tabletki antykoncepcyjne na bardziej odpowiednie.
Zakup tabletek Marvelon przez internet

Żeby szybko i bezpiecznie zakupić tabletki Marvelon na tabletkiantykoncepcyjne.com.pl wystarczy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie jeden z naszych lekarzy wypisze receptę i tabletki będą mogły zostać dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny.
Załączniki
marvelon-tabletki.jpg
marvelon-tabletki.jpg (7.6 KiB) Przejrzano 1028 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post