Stan po zabiegu usuniecia guza

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
margotka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2016, o 09:45

Stan po zabiegu usuniecia guza

Post autor: margotka »

Witam WSZYSTKICH NA FORUM!Nie jest mi latwo jestem prawie miesiac po operscji nerki -usuneli cala wraz z guzem nowotworowym -mial 5 cm ,lekarz twierdzi ze nie bylo przezutow, ale nie pokoi mnie od 3 dni bol biodra i powoli dzis juz nogi ,od pierwszego dnia operacji kazali cwiczyc chodzenie , ostatni tydzien chodze nawet na polgodzinne spacery -wlasciwie to kustykam ,operacja byla metoda laparoskopowa ,wiec goi sie szybciej ale bole wciaz sa choc mniejsze- prosze o szybka porade .
dimedicus

Re: Stan po zabiegu usuniecia guza

Post autor: dimedicus »

Taki objawy mogą występować i często występują.Związane jest,to ze zrostami,obrzękami pooperacyjnymi,które mogą powodować uciski na sąsiadujące struktury,nerwy.Uzależnione jest to też od stanu pacjenta przed zabiegiem,jego odczucia bólowe(niektórzy pacjenci są bardziej uczuleni na objawy bólowe)Wraz z zmniejszaniem się stanów obrzękowych,zmiękczaniem zrostów ten objaw będzie ulegał zmniejszeniu.Dlatego są zalecane spacery,również spacery mogą powodować uciski na nerwy.Jak sądzę w badaniu kontrolnym lekarz uznał ten stan za prawidłowy i wynikający z opisanych wyżej przyczyn pooperacyjnych.Jeśli ma pani ochotę można wykonać badanie usg dla pewności że nic się nie dzieje.(można takie też takie badanie wykonać prywatnie bez skierowania)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post