Szpital sam umawia i przypomina o wizycie onkologicznej

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Szpital sam umawia i przypomina o wizycie onkologicznej

Post autor: Asystentka »

Wrocław: szpital sam umawia pacjentów onkologicznych na wizytę
Wystarczy na stronie internetowej szpitala wpisać numer zielonej karty dla pacjentów onkologicznych i podać numer telefonu, a pracownicy Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu sami zarejestrują pacjenta do odpowiedniego lekarza i poinformują telefonicznie o terminie wizyty.

Jak informuje Justyna Bagińska, kierowniczka działu dokumentacji medycznej i statystyki, która jest jedną z dwóch osób obsługujących system Onkoscope, do pacjentów oddzwania się jak najszybciej,w ciągu 10-15 minut. Jest to bardzo pomocne, bo bardzo często pacjenci, którzy po raz pierwszy otrzymali kartę onkologiczną, nie wiedzą, do jakiego lekarza mają się z nią zgłosić..

Pierwsza wizyta u lekarza umawiana jest szybko i następuje w ciągu 4 dni roboczych. W DCO chorzy mają cztery możliwości rejestracji - tradycyjną rejestrację przy okienku, poprzez call centre i dwutorową w systemie Onkoscope: albo wpisują numer karty i telefonu na stronie dilo.dco.com.pl/dilo/, albo wysyłają SMS na numer tel. 661 000 189, wpisując w treści numer karty.

W obu ostatnich przypadkach pracownik DCO zadzwoni do pacjenta, by umówić go za wizytę. Z systemu korzystają głównie młodzi pacjenci. System skierowany jest to pacjentów, którzy pierwszy raz mają w ręku kartę DiLO. Chodzi o to, by pierwsza wizyta odbyła się jak najszybciej.

Więcej: gazetawroclawska.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post