Wszczepienie bezprzewodowego stymulatora kory wzrokowej

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Wszczepienie bezprzewodowego stymulatora kory wzrokowej

Post autor: Asystentka »

Firma Second Sight ogłosiła 25 października przeprowadzenie pierwszego udanego wszczepienia bezprzewodowego stymulatora kory wzrokowej u 30-letniego niewidomego pacjenta. Firma twierdzi, że pacjent może dostrzec i prawidłowo lokalizować pojedyncze plamy światła bez znaczących działań niepożądanych.

W przeciwieństwie do poprzedniego systemu Second Sight o nazwi Argus II, który zapewnia stymulację elektryczną, omijając nieistniejące komórki siatkówki oraz stymuluje pozostałe żywotne komórki w celu wywołania percepcji wzrokowej, nowy system - Orion I - omija nerw wzrokowy i bezpośrednio stymuluje korę wzrokową, potencjalnie przywracając widzenie pacjentom całkowicie niewidomym praktycznie z każdego powodu, w tym jaskry, nowotworów, retinopatii cukrzycowej czy urazów.

"Rzadko się zdarza, że rozwój technologiczny oferuje takie możliwości. To pierwsze badanie u człowieka potwierdza, że jesteśmy z naszym programem Orion I na dobrej drodze, by leczyć niewidomych pacjentów, którzy nie mogą korzystać z systemu Argus II. Ten początkowy sukces u pacjenta jest ekscytującym i ważnym krokiem, mimo że system jeszcze nie jest wyposażony w kamerę"- powiedział dr Robert Greenberg, prezes zarządu Second Sight.

Firma zamierza złożyć do FDA na początku 2017 r. wniosek w sprawie zatwierdzenia wstępnego badania klinicznego kompletnego systemu Orion I, zawierającego okulary i kamerę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post