Wprowadzenie do diagnozy pielęgniarskiej

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Wprowadzenie do diagnozy pielęgniarskiej

Post autor: Asystentka »

W oddanym do rąk czytelnika opracowaniu szczególną uwagę zwrócono na stan światowej wiedzy na temat procesu diagnozowania i samej diagnozy pielęgniarskiej. Ukazano możliwości korzystania z ujednoliconego, standaryzowanego języka pielęgniarskiego, co we współczesnym, zinformatyzowanym świecie uznawane jest za niezbędne. Opisano także różne niezbędne systemy informatyczne, pozwalające na racjonalne, ujednolicone kodowanie i przetwarzanie danych, z wykorzystaniem dostępnych elektronicznych środków przekazu.

W pierwszych, wprowadzających rozdziałach omówiono filozofię pielęgniarstwa i wyjaśniono istotę diagnozy pielęgniarskiej. Opisano historię klasyfikowania diagnoz w Stanach Zjednoczonych i Europie i ukazano czynniki leżące u podstaw powstania najbardziej znanych taksonomii: amerykańskiej, opracowanej przez Północnoamerykańskie Towarzystwo Pielęgniarskie oraz Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej nazywanej "europejską".

W kolejnych rozdziałach, w celu ukazania znaczenia informatyki i systemów informatycznych dla prawidłowego funkcjonowania współczesnej, szeroko rozumianej opieki, opisano stan rzeczywistego i pożądanego zinformatowania medycyny i pielęgniarstwa.

Całosc uzupełniaja rozdziały dotyczące komunikacji w pielęgniarstwie: tradycyjnej i elektronicznej. W procesie gromadzenia i przetwarzania danych, który dokonuje się współcześnie, proste, szybkie i efektywne komunikowanie się, pozwalające na jednoczesne przesyłanie i przetwarzanie dużej ilości gromadzonych informacji, ma ogromne znaczenie.
Załączniki
diagnoza-pielegniarska.jpg
diagnoza-pielegniarska.jpg (2.9 KiB) Przejrzano 832 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post